Adott egy 5KW-os napelem rendszer. Az áram fogyasztásom évi 3Kw, tehát marad 2Kw-om egy évre. Vajon ezzel fűteni mennyire lehetne? A többi lent.
Kérdés, hogy ionkazán, indukciós kazán vagy solar/infra panel mint elektromos fűtéssel a 2KW-om ami megmarad a napelemekből mennyire lenne elég a fűtésre? A mostani gázkazánom 28KW-os teljesítményü. A ház jól szigetzelt. 200nm.
A gázt elfelejthetném vagy csak rásegítene?
Nem találok ebben a témában fórumot, tapasztalatokat a neten. Segítséget kérnék.
ez azért nem ilyen egyszerű, nyáron a túlmelegedés miatt erősen csökken a hatásfoka és leadott teljesítménye, akár 40%-ra is. Télen meg kevés a napos órák száma, ezért lesz kevés.
vannak ilyen fórumok, ott többet megtudsz róla. csak "fórum" szóval keress a napelemre
évi ?
óránként 2kw-al 15nm2 tudsz fűteni ha jól szigetelt
#2: Egy átlagos téli napon 1 kW-tal 80nm-t fűtünk. Elég jól szigetelt ház, bár lehetne fokozni. Az év kétharmadában pedig nincs fűtés (kevesebben, de az átmeneti időszakokat összevontam, mert akkor keveset fűtünk, nem 1 kW-ot).
Kérdező, azt így szerintem nem tudhatod, hogy ténylegesen mikor, mennyi kW-ot ad a rendszered...
200 nm elég nagy, a jól szigetelt nem mond sokat önmagában... Túl sok az ismeretlen.
Ha ténylegesen van 2kW átlagban, az elég lehet, ha nagyon jól szigetelt a ház, nem nagy a belmagasság s nincs igény nagy melegre. De nagyon, nagyon jó szigetelés kell hozzá, szerintem a passzívház szintnél valamivel jobb. De ez csak extrapoláció a mienkből, sok ismeretlen tényezővel (pl. igen fontos, hányan laknak a házban s mennyi gépet használnak. egy remekül szigetelt háznál nagy a testhő és a hulladékhő hatása, nálunk télen a fűtés harmadát ez adja, de ez kicsi ház, nem magas hőmérséklet, viszonylag sok hulladékhő és 2 ember, nagyon sok itthoni tartózkodással).
#5
Szerintem nem napi 1Kw hanem óránként, 1nap=24óra, gondolom mehet úgy napi 15-20 órát ami még így se rossz.
Itt aztán rendesen keveredik az elektromos teljesítmény [kW] és az elektromos fogyasztás, vagy energia [kWh].
Magyarországon átlagosan egy 1 kW teljesítményű rendszerrel 1100 kWh elektromos energia termelhető.
Az egy dolog, kérdező, hogy 5 kW-os a rendszered. Ha ideális hajlásszögű tetőd van, akkor is csak a napéjegyenlőségek idején fogsz látni 4000W feletti termelés értéket az invertereden. Mert vagy túl meleg van (nyáron) vagy a napsugár beesési szöge messze van a merőlegestől, és ez mind rontja a hatásfokot. Amúgy is nyár közepén 16 órán át van világos, tél közepén meg csak 8 óra a nappal, és lehet, hogy egy hétig köd, egy hétig meg esős és borult idő van, és ekkor a termelésed minimális. Akkor lenne elég a maradék áram a fűtésre, ha passzív házad van. Az én meglátásom szerint a fűtésednek bőven a nagyobbik felét még mindig gázzal kell biztosítanod, és a használati melegvizet is gázzal kell előállítanod. Számoljunk!
Ha 2 kW teljesítményed marad szabadon, azzal jó esetben 2200 kWh áramot termelsz egy év alatt. Ez a 2200 kWh = 8000 MJ fűtőérték. A földgáz átlagos 34 MJ/m3 fűtőértékével számolva a 2200 kWh áram-termelésed az 235 m3 földgázzal egyenértékű hőmennyiség. (Most a gázkazánod hatásfokát hagyjuk.) Ha tudod a tavalyi gázfogyasztásodat, akkor ezek alapján tudsz kalkulálni. Szerintem egy 200 m2-es házat nem fűtöttél ki egész télen 235 m3 gázból, ennél sokkal több kellett, ez szerintem körülbelül a havi gázfogyasztásod, úgy saccolom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!