Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb mekkora teljesítményű...

Kb mekkora teljesítményű hőszivattyúra van szükségem?

Figyelt kérdés
A leendő házam 80 négyzetméter és a+-os lessz, falfűtéssel. Azt találtam ki, hogy levegő víz hőszivattyú fogja majd fűteni és eggy akkora napelem rendszert szeretnék a tetőre ami kiszolgálja teljes mértékben az éves energia igényét.

2015. okt. 6. 09:53
 1/3 kovpet ***** válasza:
100%
Azért az ilyen rendszert nem hasraütéssel "tervezik" meg általában :) Beszélj egy épületgépésszel és bízd meg, hogy készítse el a terveket.
2015. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem! Amugy van értelme ennek a kombinációnak?
2015. okt. 6. 13:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme, legfeljebb a H tarifa, vagy GEO tarifa adta előnyöket elbukod, és normál nappali áramról megy majd a fűtésed.

Szakemberrel mindenképpen egyeztess és terveztess.

Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz elég tetőfelületed a komplett elektromos energia + fűtés + melegvíz tetőn való megtermeléséhez.

Nekem 250 m2-es háromszintes házam van, rendesen lehőszigetelve. 10 kW-os föld-szondás hőszivattyúm van, és az elmúlt telet simán elvitte. Mondjuk én tartaléknak meghagytam a 24 kW-os gázkazánomat is, ha hetekig mínusz húsz fokok lennének. De nem voltak. A Meteorológiai szolgálat honlapján nagyon korrektül le van írva, hogy kb 5-7 olyan nap van Magyarországon évente (telente), amikor a napi középhőmérséklet -5fok alatt van.

2015. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!