Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A padlás utólagos hőszigetelés...

A padlás utólagos hőszigetelésénél miért használunk párafékező fóliát? Holott a homlokzat szigetelésnél nincs párafékezés, sőt vályogfalaknál a páraáteresztés fontos.

Figyelt kérdés
Nekem vályogházam van és szeretném hőszigetelni a padlást, de számomra érthetetlen azt amit ajánlanak. A padláson is pelyvás sárral van letapasztva, erre menne az ásványgyapot, de alá párafékező fóliát ajánlanak, holott a homlokzatra ellenkezőleg nem kell, most akkor mi is van?

2015. szept. 26. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:

A szálas szigetelés hatékonysága romlik, ha nedvesedik. Ezért kell védeni a párától.

A faladon nincs szálas szigetelés, vagy, ha van, azt vakolattal feded.

2015. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor a vályogfalnál, mi van most, mikor azért kell rá szálas szigetelés, hogy a pára át tudjon menni, rajta, és vakolásnál is a páraáteresztés a fontos. A vályogfalnál lényeg, hogy a fal ha fel veszi a párát távozni tudjon, mert ha nem, a szerves anyagok (pelyva, fűrészpor) dohosodni fog. A plafon is mivel pelyvás sárral van letapasztva és a gerendák is úgymond hőhidat képeznek, és a pára nem tud távozni és a hőhidaknál lecsapódik és ott korhadásnak indul a gerenda.
2015. szept. 27. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva vályogházat nem szabadna így szigetelni. Az a technológia nem kompatibilis ezekkel a mai anyagokkal...


Ha például szalmát hordanál a padlásra, azzal tudnál szigetelni, és nem is lennének párazárási problémáid. Más kérdés, hogy azt évente meg kellene újítani.

2015. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Melegágya lenne a rágcsálóknak a szalma!
2015. szept. 27. 14:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Van párazáró fólia, és pára áteresztő fólia.


Amelyik a párát átereszti azt nevezik pára fékezőnek.

Ha a párát nem fékezné, akkor a légmozgást sem fékezné, pedig nekünk elsősorban arra van szükségünk. Tehát kompromisszum van. Húztak egy határt, hogy melyik szempont mennyire fontos.


Ha párazáró fóliát raknál fel akkor a faszerkezet sosem tudna kiszáradni alatta, és hamar, néhány év alatt elkorhadna. Ezért fontos, hogy ha kis mértékben is, de pára áteresztő legyen a fólia. Esős időben viszont fékezze a pára bejutását.

2015. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A modern szálas hőszigetelések oly mértékben víztaszítóak és páraáteresztőek, hogy nem kell alá semmi. Főleg fafödémre, az szeret berohadni. Vályogfalat hőszigetelni elég necces, nincsenek hosszútávú tapasztalatok, esetleg vakolható ásványgyapot szóba. Vannak perforált hungarocellek, de nem kisérleteznék vele.
2015. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy másik fórumon írták, hogy:"Nem az a lényeg, hogy van-e hőszigetelés a gerendák fölött, vagy nincs, hanem az, hogy teljesen hézagmentes legyen a párazárás. Gyakorlati példák sora mutatja, hogy kicsi folytonossági hiányoknál is milyen sok pára kerül át a túloldalra. Kőzetgyapot csak a felületfolytonos párázárás fölé kerülhet, a fölötte lévő rétegek viszont csak páraáteresztőek lehetnek, hogy a mégis bejutó pára fölfelé távozni tudjon. Kőzetgyapot fölé páraáteresztő fólia jöhet oda porvédőnek és deszkázat - esetleg kis hézagokkal. A felső fóliának légzáró szerepe is van, mert ha átjárja a huzat a gyapotot, akkor kevésbé hőszigetel - ha esetleg nem kerülne mindenhová járható borítás. A 10 cm gyapot eleve nem túl sok, ha a hőhidasságot is csökkenteni akarod, akkor keresztlécek közé a gerendákra merőleges irányban is lehet tenni még kőzetgyapotot és erre jön a fólia és a borítás." -nem tudom de ez, hogyha a plafont, meg a fóliát sikerül harmatpont felett tartani 20 cm-es gyapottal akkor lehet meggyőzött. Mi a véleményetek? mert látom itt is egyik ezt mondja a másik meg azt???
2015. szept. 28. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, Az a rétegrend amit leírtál 2015.09.28-án, az jó.

20 cm hőszigetelés biztosítani fogja, hogy a mennyezeted ne kerüljön harmatpont alá, tehát nem lesz rajta párakicsapódás és penészedés sem.


A sarkokon még agyalhatsz.

2015. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vályogháznál fontos, hogy ne legyen fűtetlen. Legjobb, ha folyamatosan egy adott hőmérsékletre van fűtve.
2015. szept. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer egy tudományos könyvben azt olvastam, hogy 10 cm rétegvastagságú EPS hőszigetelés fölött már nem jelentkeznek páratechnikai problémák. A számítást tömör téglafalra tett hőszigetelésnél végezték. 20 cm hőszigetelésnél kedvezőbb lehet a helyzet. A Biosolar.hu-ra tedd fel.
2015. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!