Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet sittet m3-es műanyag...

Lehet sittet m3-es műanyag zsákokba rakni?

Figyelt kérdés
Láttam egyik helyen a faluban, hogy valaki m3-es műanyag zsákokba teszi a sittet. Érdekelne, hogy ezzel kapcsolatban hogyan megy a szállítás, mert nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan teszik fel a teherautóra. Ez a zsákokba gyűjtés bevett eljárás mostanában a konténerezés helyett? Ha kiürül egy zsák, akkor újra lehet használni? Épületet bontanánk, aztán ez talán olcsóbbra jönni ki, mint bérelni egy konténert, jól gondolom?

#bontás #konténer #műanyag zsák
2015. aug. 21. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az m3-as zsák mit jelent, de sittes zsák az létezik... félig szabad csak rakni, árban kb ugyanannyira jön ki, kivétel ha olyan kevés a sitt hogy nem tölt meg egy konténert. Amúgy egyáltalán nem ez a bevett eljárás, sőt. A konténeres jóval egyszerűbb, lehet lapátolni, nagyobb darabokat beletenni stb. Akkor is jól jön a zsák ha nem lehet talicskázni pl emelet, pince.
2015. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na hát képzelj el egy ugyanilyet, csak olyan anyagból szőve, mint a spanifer, és kb akkora méretben, mint az 1m3-es víztartály. Szóval nagyon nem ilyen. Műtrágyát szoktak benne tárolni nagyban, de én sittet láttam, hogy pakolt bele valaki építkezésnél több ilyen "zsákba". Gondolom, hogy olcsóbb, mint konténert rendelni, de fogalmam sincs az áráról. Lapátolni ebbe is lehet ugyanúgy...
2015. aug. 22. 02:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Na közben megvan, big bag zsáknak vagy szövetkonténernek hívják. Ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=-14-2v2OLtw . De továbbra sem világos, hogy a szállítását hogyan lehet megoldani ha már tele van. A konténernél a kocsinak van valami feltétje, amivel fel tudja emelni, erre viszont gondolom valami külön eszköz vagy targonca kell, amit rohadt drága lehet odarendelni.
2015. aug. 22. 02:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt van is eladó: [link] 1m3-es szövetkonténer 2500ft, szemben egy konténer bérléssel, ami több tizes. Gondolom valahogy ki is lehet önteni belőle, és újra felhasználni a zsákot, de ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre elég jó megoldásnak tűnik. Érdemes azért utánajárni, hogy súlyra mennyit bír el. Lehetnek gubancok, mert nehéz megbecsülni, ha lapátolja bele az ember a törmeléket.
2015. aug. 22. 02:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Na közben megtaláltam a megoldást, létezik olyan, hogy darus teherautó: [link]

ami fel tudja pakolni magára. Azt írják pár helyen, hogy akár 2.5t-t is elbír egy ilyen szövetkonténer. Ha abból indulunk ki, hogy a gránit meg egyéb kő kb 8t/m3, és fele a hézagtérfogat sittnél, akkor 1m3-re így is 4t jön ki, tehát félig érdemes rakni egy-egy zsákot. Láttam már teli gabonával és műtrágyával is, szóval vagy kisebb ezeknek a sűrűsége, vagy többet is kibír a zsák, mint 2.5t. Egyébként 1m3-es 2500ft itt [link] , és ha ügyes vagy, akkor újra fel tudod használni, egy 4m3-es konténer bérlése 20.000ft szállítással (BP-en belül, vidéken gondolom drágább lehet). Ha a darus kocsi bérlését is belevesszük, akkor árban talán ugyanott lehetünk mindkettővel 4m3 anyagnál. Ha sikerül újrafelhasználni a zsákokat és/vagy többet is elbír a teherautó, mint 4m3, akkor a szövetkonténer olcsóbb lehet.

2015. aug. 22. 02:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!