Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a tapasztalat a paldófűtése...

Mi a tapasztalat a paldófűtésen levő faburkolatról?

Figyelt kérdés

Svédpadló, kifejezetten padlófűtésre ajánlják. Sokan mondják, hogy a fa nem bírja a folyamatos fűtést, legyen akárhogy kiképezve. Élő anyag, kiszárad, gyorsan vetemedik, stb


Hány évig bírhatják ezek a rétegelt svédpadlók?



#padlófűtés #svéd padló
2015. júl. 27. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem milyen parketta van nálunk, de azt is kimondottan padlófűtéshez ajánlották. A parkettás "úsztatott" tecnológiával rakta le. Mivel felpúposodott, és hetekig tartó fotel és bútor rápakolással sem oldódott meg a helyzet, garanciába visszaszedte, és leragasztotta. Azóta is tökéletes.

Ha az én hibámon tanulni akarsz, akkor a mester tanácsa ellenére ragsztasd le az önterülőre (vagy a betonra).


[Nem kell azt leragasztani, most egy kicsit libog, de majd egy pár hét alatt le tetszenek járni - mondta először. Aztán a helyzet romlott. Nemhogy lejártuk volna, hanem egyre emelkedett, már süppedő érzésem is volt, amikor bizonyos helyekre léptem. Aztán amikor feltörléskor észrevettem, hogy az összeillesztéseken egy-két helyen a huplinál a táblán belül kezd megrepedni a kopásálló bevonat, akkor azt mondtam, nem várunk tovább, oldja meg néhány nap alatt a problémát, mielőtt tönkremenne...]

2015. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ebben a témában kutatok. Követem a kérdést, hátha számomra is hasznos info.

Ezeket találtam: [link]


[link]

2015. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm nektek. Én is olvasok a neten minden fórumot, blogot, de annál inkább összezavarnak. Ha valami kézzelfoghatót találsz légyszi linkeld be ide, én is így teszek. Nagyon hezitálok még....
2015. júl. 31. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Rendben, köszönöm én is a segítséget. Ha tudok valami infót, jelzem.
2015. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szóval amit megtudtam. A szálló por miatt nem javasolják a melegburkolatot a padlófűtésre rakni. Illetve, ha nem megfelelően vannak a különböző rétegek a burkolat alatt, akkor gyorsan kiszáradhat a fa, és ez nagy gond. De, le lehet tenni megfelelő laminált padlót is, és az nem olyan költséges, mint a svédpadló. Nagyon fontos a megfelelő szakember, és a jó anyaghasználat. végül mi nem rakunk padlófűtést, mert egy kész házat, már rendkívül költséges átalakítani úgy,hogy padlófűtés legyen kiépítve. Nekünk az nem ér annyit. De egy új háznál nagyon kellemes komfort érzést ad. Bár olyat is hallottam, hogy valakinek egészségügyi problémái lettek a padlófűtés miatt, mert a lábról kapott hő, nem ideális a szervezet számára.
2015. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljes felületű, rugalmas ragasztással (pl. poliuretán ragasztókkal) semmi probléma nem lesz.

A fa eleve szárított, tehát a használatkor nem száradhat össze. Nem lehet több por, mert a lakkozott parketta nem porzik - a natúr fa sem. Ha jól van méretezve a padlófűtés és jól szigetelt az épület, akkor a tervezett hőmérsékleten üzemel, ami nem meleg kellemetlenül. Akkor jó a padlófűtés, ha észre sem vesszük, hogy üzemel.

2015. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!