Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki milyen könnyűszerkezetes...

Ki milyen könnyűszerkezetes házépítő céggel építtetné meg a családi házát? Tapasztalatokat és megjegyzéseket is kérnék .

Figyelt kérdés

2015. júl. 6. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Semmilyennel. Nem szeretem a könnyűszerkezetes házakat.

Épületfizikai szempontból nem tökéletesek erre a klímára.

2015. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
A miènket egy profi csapat èpítette, minősègi precíz munkàt vègeztek. A kivitelező cèg nevet, ha èrdekel priviben meg tudom adni
2015. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Szintén semmilyennel. Nem időtálló, és annyival nem olcsóbb.
2015. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Majd 6 év múlva nézném meg ezt a profin kivitelezett házat, hogy hogyan néz ki. Ahány könnyűszerkezetes házat láttam életemben, az újonnan zsír jól nézett ki, de néhány év alatt nagyon leharcolt kinézetet vett fel, a burkolatok a sarkoknál elváltak, a mennyezet és a falak találkozásai is elváltak, szóval siralmas kinézetű lett néhány év alatt.

Ja, és amerikában is ezeket a könnyű szerkezetes házakat látod szétdobálva, ha tornádó van. Komplett fél falak elszállva. A tégla házakat nem viszi el a vihar.

2015. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mo-n nincs sok tornádó :)
2015. júl. 6. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

1-es vagyok.

Nem a tornádó a lényeg.

Nekem csak az a bajom a könnyűszerkezettel, hogy a hőtartása gyakorlatilag 0.

Tapasztalatom szerint addig van benne meleg míg megy a fűtés, illetve hideg míg megy a klíma. Tényleg baromi jó a hőszigetelő képessége (ha tisztességesen meg van csinálva), mert nem sok a fűtés/ hűtés.

De olyan mint a tetőtér. Eddigi életemben 1 jó tetőtérben voltam, abban is beton koporsófödém volt.

Előnye a gyors kivitelezhetőség, (előregyárthatóság).

De számos hátránya van ami nem vagy csak nehezen javítható.

Találkoztam már elbogarasodott faszerkezettel, amit csak 3 napos elgázosítással tudtak orvosolni (4 éves háznál). Ott is azt mondták, hogy nem fordulhat elő.

A másik az ár. Nem sokkal olcsóbb, mint a hagyományos szerkezet, de árában biztos nem tudod majd értékesíteni.

2015. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
A fa élő anyag. Mozog folyamatosan. Van amit nem szabad fából építeni. Amit sok év után is úgy szeretnél miliméterre ahogy most van, azt ne építsd fából.
2015. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!