Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » építhetem e a saját házamat...

építhetem e a saját házamat két barátommal mit szól hozzá a munkafelügyelőség?

Figyelt kérdés

#házépítés #ellenőrzés #munkafelügyelőség
2015. febr. 27. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Ha csak szivességből csinálják, ingyen.
2015. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szólnak bele
2015. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Házat csak építési engedéllyel és felelős műszaki ellenőrrel építhetsz. Nézz utána az Építési Osztályon.
2015. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. és 2. válaszolónak fogalma sincs egy házépítés menetéről. Építheted ha a két barátod vállalkozó és rendelkeznek megfelelő papírokkal. Hármótok közül valaki rendelkezik olyan végzetséggel hogy felelős műszaki vezető is tud lenni.
2015. febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felelős műszaki vezető kell, aki irányítja az építkezést. Műszaki ellenőrt családi háznál tudtommal nem kötelező fogadni, de sok esetben megéri mert ő a te érdekeid képviseli.
2015. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4-es válaszoló valóban igaz amit írtál, én is így tudtam, de most már megbizonyosodtam benne.
2015. márc. 1. 07:56
 7/9 ibuzee válasza:
100%
Csalàdtag,vagy baràt segíthet èpíteni,de csak abban amihez megvan a szakirànyù vègzetsège.Baràtnak,rokonnak mèg enni se adhatsz,mert fizetsègnek szàmít! Müszaki vezetö mindenfèlekèppen kell. Müszaki ellenör,akkor ha a müszaki vezetö sajàt maga cège elvègez valamilyen munkàt,vagy az ingatlan nagysàga szàmíthat még. Szemèlyesen kèrdeztem a györi èpítèsi felügyeletet.
2015. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. márc. 4. 13:17
 9/9 plajer tibor ***** válasza:
100%

SAJNOS MÉG BONYOLULTABB, MINT AMIT EDDIG ÍRTAK.

Alapvetően két eset van : 1. Kell egy cég /VÁLLALKOZÓ/, aki hivatalosan szerződik az építkezésre, ad FMV-t és vezeti az E-NAPLÓT és ha lehet felveszi a haverokat állományba is. 2. egynél több céggel /vállalkozóval / szerződsz le pl. KŐMŰVES és GÁZSZERELŐ , akkor KÖTELEZŐ a Műszaki ellenőr felfogadása is, valamint minden vállalkozónak külön-külön is kell az FMV .

munkafelügyelőség nincsen, de azért lesz bőven, aki szívatni fog..........


AKIKTŐL FÉLNED KELL : 1. Önkormányzat ÉPÍTÉSI osztály 2. Építés felügyelet /kormányhivatal/ 3. Munkavédelmi és munka-egészségügyi felügyelet. 4. NAV / adó +TB+ járulékok / 5. Szomszédok -- feljelentés a zaj vagy a por miatt.

2015. márc. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!