Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt fűtési rendszerem van,...

Zárt fűtési rendszerem van, azonban az utolsó szobába már nem ér el a 'meleg'. Mi lehet a hiba oka?

Figyelt kérdés
Ezen kívül, tavaly semmi gond nem volt, de idén 2-3 naponta 10 percnyi levegőt tudok leereszteni a rendszerből, szerintem ez sem normális. A kiegyenlítő tartály tavaly lett cserélve, és most is kong, tehát oda nem mehet a ráengedett víz. Esetleg az utolsó szoba radiátorában maradt levegő távozna ilyenkor, és erre kell a vizet rátölteni?
2015. febr. 26. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltehetően szökik a víz valahol a rendszerből és a helyét levegő foglalja el.
2015. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mekkora a nyomás a rendszerben? Milyen kazán?

Milyen kiegyenlítő tartály? Tágulási tartályra gondolsz?

2015. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha víz szökne ,annak nyoma lenne .Az utolsó szobai radiátorban maradt levegő,és nem is kevés .Ez távozik szép lassan .Légtelenités után a vizet pótolni kell .

Zárj az első radiátorokon ,hogy gyorsabb legyen az áramlás hátul is .A kazánhoz közeliek úgy is gyorsabban ,jobban melegszenek .

2015. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy nem folyhat, mert még csak csöpögést sem látok semelyik fűtőtestnél, sem a csöveken.


A nyomást mindig 1.5bar-ra állítom be. Hát kb 15 éves gázkazán,

Igen, tágulásira gondoltam.


Még arra gondoltam, esetleg a keringetőnek lehet köze a fűtés hiányosságához, esetleg hogy kicsi, és nem tudja végignyomni a rendszeren???


Igen, a vizet mindig pótolom. De azt nem értem, hogy hogyan jön ki onnan a levegő, amikor pár éve már így áll (t.i. nem megy bele a meleg víz)


Próbáltam, hogy az összes radiátort lezártam, csak az utolsó szobai maradt, de úgy sem fűtötte fel. Egy ismerős azt mondta, hogy nagyon kacskaringósan rakták a csöveket, és ott szorult be valami, azért nem megy át. (De a radiátor teteje néha felmelegszik, de kb 1/4 magasságig csak.)

2015. febr. 27. 07:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nyomás van a rendszerben az azért, hogy a levegő ne tudjon bejutni. Ha rés van valahol, akkor ott emiatt kicsöpög a víz leesik a nyomás.

Szóval nem tudom értelmezni, hogy 2 naponta engedsz le 10 percig levegőt.


Ha a radiátor teteje melegszik csak, az lassú áramlást jelent. Okozhatja dugulás. Próbáld átmosni a radiátort és a hozzá vezető csöveket.

2015. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!