Mostanában házat keresek az interneten, és feltűnt, hogy a hirdetések 80%-ában a konyhából nyílik a fürdőszoba! Mi ez a hóbort, régen ez volt a divat? Nem volt az embereknek ízlése? Vagy csak én látom rosszul, és tök természetes, hogy a konyhából (?!?!?) nyílik a fürdő?
A lakások mérete meghatárzza, hogyan helyezhetőek el a szobák. Ha nincs nappali, és a folyosó sem úgy van elrendezve, akkor a leglogikusabb a konyhából nyitni, különben átjárószoba lenne az, amelyikből nyílik.
2015. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Én még sehil nem láttam olyan lakást, vagy házat, ahol a fürdő a konyhából nyílt volna. Nagyon rossz elrendezés.
2015. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Mindkét mamámnál a konyhából nyílik a fürdőszoba. Miért is? Mindketten egy-egy kis faluban laknak az egyik megyeszékhely szomszédságában, ahol nem volt még vezetékes víz akkor, amikor épültek a házaik. Tipikus sátortetős "kádárkocka" házak. Az utcára néz a két szoba, középen az előszoba, abból nyílik még a konyha és a kamra. A konyhából pedig a spájz. Egyik mamánál még én is emlékszek arra, amikor "odaért" a faluba a vezetékes víz, pedig éppen hogy csak harminc vagyok. A fürdő kialakítására a konyhából nyíló spájz volt megfelelő méretű, a spájz pedig átköltözött a kisebb kamrába. Ráadásul mindkét esetben a konyha és a spájz alatt van pince, így a csövezés is így volt a legegyszerűbb megoldani. Továbbá szükség nagy úr, akkor még nem volt vezetékes gáz, így az tűnt a legjobb ötletnek, ha a konyha is minél közelebb van a fürdőhöz az ott lévő bojler miatt. Persze át lehetne építeni, de a nagyszüleim nem foglalkoztak ezzel, ők örültek, hogy végre lesz vízöblítéses vécéjük, hideg-meleg folyóvizük, kádjuk és a tipikus fehér csempés fürdőszobájuk.
2015. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
#3-nak igaza van, valószínű ez a fő ok. Újabb építésűnél valóban az ízléstelenség.
Én azzal sem tudok megbékélni, hogy panelban miért van a wc a konyha mellett. Minden csurrantás kihallatszik, a nagydologról nem is beszélve...
2015. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Tervezési szinten biztos, hogy régebben is kerülendő volt, de gondolom, az előbb említett praktikusnak tűnő okokból sokan mégis így építették meg a házukat. Én is láttam már erre példákat régebbi épületeknél
2015. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Azokban a régi házakban, ha megnézed nem igen vannak folyosók sem, a legtöbb dolog egymásból nyílik. Ahogy írta a hármas, az én nagyszüleim kockája is úgy épült, hogy akkor még nem volt fürdőszobájuk, igaz, náluk már vezetékes víz volt a konyhában. A fürdőszoba csak később lett "divat" és az az elrendezés volt a leglogikusabb és legegyszerűbben megvalósítható.
A panelos válaszolót nem értem, gondolom már annak is fel kellett tűnni, hogy a panelokban a komplett vízvezetékrendszer egy aknában fut, és a vizes helyiségek ezt az aknát ölelik körbe. Építeni és karban tartani is sokkal egyszerűbb így.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!