Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy középkori fogadónak/vendég...

Egy középkori fogadónak/vendéglőnek a felépítése érdekelne (? )

Figyelt kérdés
Kerestem már az interneten mindenhol, de egyszerűen nem találok semmit. Valami feljegyzés vagy ilyesmi kéne egy fogadó/vendéglő építészetéről, felépítéséről. Szöveges dokumentum, képek, vagy tervrajzok is jók lennének. Erre a tipikus fogadóra gondolok: [link] vagy valami hasonlóra. És az is érdekel hogy miből épültek. Az alsó része mindig kőből, de sok képen láttam hogy utána valamilyen téglafal van, de nem tudom milyen (talán vályog?). Ezek érdekelnének, és hálás lennék valami kézzel foghatóért.

2014. dec. 14. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erősen úgy tűnik, mintha ez a kép valami MMORPG-ből vagy hasonló játékból lenne. De ha jól értem, téged egy valódi középkori fogadó érdekel. Nos, az tájegységenként változó. Anno mindenhol abból építkeztek, ami éppen rendelkezésre állt. Dél-Olaszországban kőből (pl. pugliai trullók), Zalában fából (boronaházak ollólábas fedélszékkel), a fában és kőben szegény vidékeken pedig vályogból (pl. 18. századi Alföld, bár az már nem annyira a középkor).

A képen látható fantasy alkotás előképe pedig leginkább a német fachwerkes építészet, esetleg erre érdemes rákeresni.

2014. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még csak annyit, hogy kifejezetten fogadó funkcióról valószínűleg nem sok előképet találsz, mivel a valódi középkorban nem voltak olyan gyakoriak a fogadók, mint a szerepjátékokban, ahol minden faluban van egy. Amúgy ma sem hemzsegnek, hacsak nem valami falusi turizmus által halmozottan sújtott területről van szó.


De nyugodtan alapul veheted a lakóházak felépítését, szerkezetét. Istvánfi Gyula Népi Építészet könyvében pl. -ha jól emlékszem- találsz alaprajzot egy nagyobb német parasztházról, egybeépített istállóval. Ír a hagyományos épületszerkezetekről is.

2014. dec. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy egy modellezett kép, de igen, a fachwerk szerkezetre voltam kíváncsi. Találtam is egy nagyon jó leírást: [link] Egész egyszerűnek tűnik. Szeretnék egy ilyet építtetni, alul kő kitöltéssel, a többit pedig vályogtégla kitöltéssel. Csak azt nem tudom, hogy milyen tető illik hozzá? Köszönöm a válaszodat, nagyon nagyot segített hogy elinduljak valamin. Köszönöm!
2014. dec. 15. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!