Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csak a ház északi oldalát...

Adathor kérdése:

Csak a ház északi oldalát szigetelni?

Figyelt kérdés

Kis pénz kis foci.

A tetőm már le van szigetelve,a padlás is és maga a tető is.

Van értelme 10-15 cm-es hungarocellel leszigetelnem csak az északi oldalt?

Úgy is a kertem felé néz az északi oldal ha csak az esztétikát néznénk:)



2014. okt. 27. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne értelme leszigetelni. Különben ott menne ki minden meleg.
2014. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik részmegoldásnak. Műszaki kísérlet céljára megfelelő. Jegyezd fel, hogy eddig, szigetelés előtt mennyi volt az éves hőenergia felhasználás, majd ugyanezt hasonlítsd össze a szigetelés utáni állapottal. Ezekből (kedvező esetben) eldöntheted, hogy érdemes-e tovább menni majd a szigeteléssel.
2014. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De szerintetek csökkenhetne már ettől is a hőveszteség?
2014. okt. 27. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp csökkenne.
2014. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
csökkenne szerintem is, még ha nem is arányosan teljesen. Ismerek én is olyat aki falanként szigeteli a házát. De érdemes majd a többi falra is rámenni azért.
2014. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban észrevehető változás akkor lesz, ha az egész ház belül lesz a hőszigetelő burokban, azaz amikor a többivel is elkészülsz majd. Én is oldalanként csináltam, anyagi okok miatt. Majdnem úgy jártam mint a kettes, hogy a tapasztalatok alapján akartam folytatni. Még szerencse, hogy közben konzultáltam profival, és megnyugtatott, hogy jelentős fűtés-számla megtakarításra ne várjak. Viszont a szigetelt fal felületi hőmérséklete valóban jelentősen emelkedett (a többihez viszonyítva).

És tényleg, amikor végre kész lett mind a négy oldal, akkor körülbelül fele annyi lett a fűtésem, mint a szigetelés előtti állapotban. 15 centi hungiról van szó.

2014. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajna már most is penészedik a falam

Ha leszigetelem még jobban várható majd a penészedés?

2014. okt. 28. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:

nem feltétlen. Penész azért van mert a pára lecsapódik. Minnél hidegebb egy felület, annál kisebb páratartalom is kicsapódik már, ergo ha meleg a fal felülete akkor a levegő sem hül le a falnál, és nem csapódik ki a pára. De persze ha hungarocellt teszel akkor meg a falak páraháztartása változik meg, de még mindig jobb.

Ha meg 1 fal van leszigetelve az is számít. Gondolj bele, h a lehülő felület x %-kal csökken. Nyílván a széleken a szigetelt fal is lehül, de azért a felület 1 része már akkor is védett.

2014. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!