Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd kéményének füstjét...

A szomszéd kéményének füstjét szívja az összes szomszédos ház egész télen, van erre vmi szabály?

Figyelt kérdés
A kéményéből gyakorlatilag lefele távozik a füst, és így az összes szomszéd azt szagolja. Fával fűt, így elég büdös is.. Mindent házilag csinál, és semmi sincs kész (de mindent szétbarmol), szal várhatom h magától rendbetegye a kéményét, ha csak le nem dől kb...Gondolom a huzat sincs meg a kéményben,szal akkor a kéményseprők ezeket nem vizsgálják, és kötelezik a rendbetételre?

2014. okt. 11. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem elég magas a kéménye ezért csap le a füst.
2014. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Fával fűt, így elég büdös is."


Nem azért büdös, mert fával fűt. Hanem mert nem száraz fával fűt vagy rak mellé szemetet is.


Egyébként, önkormányzatnál be lehet szerintem jelenteni és ők küldhetik a kéményseprőt hogy nézze meg a kéményt.

2014. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Azért én gyanítom, hogy csak begyújtáskor távozik lefelé e füst, és később, amikor már átmelegedett a kémény, akkor nem. Javíts ki, ha nem így van.
2014. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos nem igazán lesz jobb, de a kéménye is ramaty állapotban van, mert az oldalán is jön ki a füst nem csak a tetején. És minden lomot eléget, nem csak a száraz tüzifát. gyakorlatilag minden este iszonyú füstszag van a környező házaknál. :/
2014. nov. 1. 14:43
 5/5 hell-ikon ***** válasza:

Kedves 2-es. Sk. tapasztalatom az, hogy aki nem fatüzelésen szocializálódott legalább egy rövid ideig, az akkor is büdösnek érzi az égő fa füstjét, ha az csontszáraz s vajmi kevés füst képződik. Az egyik ismerősöm is ilyen érzékeny orrú. Pár éve télen megjegyezte, hogy milyen büdös füst van erre fele, én meg az égő fa illatán túl nem éreztem mást, s az utcán sem volt látványos füst.


Ők világ életükben gázzal fűtöttek és bográcsozáshoz, grillezéshez is palackos gázt használnak. Szóval az aki nem szokta meg gyerekkorában a tábortűz parazsa felett sült szalonnát, az valószínűleg az égő fa illatát is büdösnek érzi. :)


Nem mondom, hogy a kérdező esetében is ez állhat fent, csak megjegyeztem, hogy van ilyen is. :)


Egyébként ma dél körül nálunk valaki nejlont égetett vagy műanyagot... ezt a két szagot nem tudom teljes bizonyossággal elválasztani egymástól, de tény, hogy büdös volt. Pedig még nincs is igazán hideg....

2014. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!