Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy csinálnátok meg a teraszn...

Hogy csinálnátok meg a terasznál a lépcsoket?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor a teraszrol kimész/lemész az udvarra vagy kertre - végig lépcsozni a terasz szélét vagy csak két oldalrol lépcsozni, a terasz tobbi széléhez pedig lehetne virágot tenni és nem foglalna helyet a lépcsofok?

2-3 lépcsofokrol van szo és a terasz téglalap alaku.


2014. okt. 8. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak egy oldalon van.
2014. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiányzik, hogy nincs a másik oldalon?
2014. okt. 8. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, pedig nálunk 8 lépcsőfok van, oda fügét ültettünk. A hosszanti oldalon pedig a szuterénbejárat van.
2014. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mekkora a teraszotok? Nekunk 3x4,8 m lesz, de félek, hogy kicsi lesz, ha jonnek vendégek, kényelmesen elférunk-e, ha még hozzájonnek a lépcsok, akkor kevesebb, mint 3 m lesz a szélessége.
2014. okt. 8. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges végiglépcsőzni.

Elég egy feljárat oda, ahol gyakran jártok. Nagy néha meg lehet tenni azt a pár métert körbe, mikor a másik oldalon van dolgod. De mivel nem lesz magas, ezért a másik oldalon sem sokba tart le- vagy fellépni a szélén, ha úgy adódik.

Vagy ha később szükséges lesz, akkor a fal mellé lehet még csinálni egy 60 cm széles fellépőt.

2014. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is nagyjából akkora, nekünk bőven elég, kényelmes. Persze ez attól függ, hány embert hívtok. Mi nem nagyon hívunk vendéget, ha mégis, a nappaliban ültetjük le őket, a teraszra legfeljebb kisétálunk.
2014. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyobb teraszunk van, ráadásul L alakú... 2 rendes lépcső van, a kert és az utca felé, plusz van egy mobil, de elég nehéz fémlépcső még oldalra. Az teljesen jó oda, tettem rá falécborítást, lelazúroztam, lakk is lesz rajta, szerintem elég csinos.

Gyakran járkálunk minden irányba és szeretem, hogy 3 lépcső van. Kerülni nekünk kicsit nagy lenne, egy csomó fát kéne megkerülni, szűk a hely, hajunkba akad a hárs és a tulipánfa, az egyik irányban pedig egy elég meredek és olykor csúszós lejárat is van (plusz lépcső nem fér oda, viszont a bicikliket és motorokat ott visszük le, így csak lépcső nem jó).

Bocs, ezt kissé túlságosan részleteztem. De minden eset egyedi, a ház és az ember is. Van, akinek kell több lépcső, van, akinek nem.


A körbelépcsőzés nagyon jól tud kinézni, de én nem szeretném, mert elvenne egy csomó helyet, plusz nem is lehet egy csomó fa miatt, különösebb haszna nem lenne, viszont nekem kell szép fakorlát virágládákkal és a terasz egyik sarkában fedett paddal és asztallal. Mert azt máshova nem lehet tenni.

Úgyhogy ez tényleg egyéni döntést igényel...

2014. okt. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!