Rönkház, gerendaház, könnyűszerkezetes ház, kész ház?
Szép napot!
Melyik háznak milyen előnyei és milyen hátrányai vannak? Mi konkrétan a rönkházakon és a gerendaházakon gondolkodunk a férjemmel. Nagyon tetszik a hangulatuk, és olcsóbbnak is tűnnek a téglaháznál. Kinek milyen tapasztalata van? Érvek, ellenérvek érdekelnének. Ha már beadjuk a derekunkat, melyik céggel lenne érdemes csináltatni? Találtunk olcsóbban dolgozót is és drágábbat is. Feltételezem nem biztos, hogy az olcsóbb jobb, de abban sem vagyok biztos, hogy a drágább. Teljesen kezdők vagyunk ilyen téren a férjemmel ezért szeretnék olyanok segítségét kérni akik jobban értenek hozzá. Bármilyen fontos információval tudnának nekünk szolgálni, azt nagyon megköszönnénk! :)
Előre is köszönöm szépen és további szép napot!!
Olcsóbb?? Biztos vagy benne?
Az alapozást, a tető szerkezetet+fedést, épületgépészetet is számolod?
Sok helyen az ár csak magát a ház faszerkezetèt tartalmazza, a fentiek pedig sokba kerülnek (sokszor többe mint maga a szerkezetkész èpület).
a falak tető, csak a ház költségének kisebb része. az ár jelentősebb(80-90%) a víz, gáz, villany,burkolatok, gépészet kialakítása adja.
nézzetek referencia munkákat feltétlenül. 1-2 év múlva vetemedik, szárad, alakul a fa, így jönnek elő a hibák, amiket javítani is kell a kivitelezőnek; és egy jó cég ezt meg is csinálja(szavatosság ,garancia)
Neked is szép napot:)
Mi is sokat nézzegettünk, mert nagyon tetszik.
De biztosan nem olcsobb mint a tégla / természetes anyag ez is - az is/.
Amúgy ahogy már jelezték a fa szárad, sőt akár vízet - párárt is vesz fel = a szerkezet folyamtosan változik és ez megviselheti a nyilsázárokat, vagy a fixre épített dolgokat / diletáció.
Végül egy "földház" szerüt építettünk és nagyon bevált.
Kis fentartási költség és kellemes komfort.
Üdv!
Magyarországon 2 okból is felejtős a gerenda, vagy a rönkház.
1- Hazánkban csak minimális mennyiségben találhatók meg, és csillagászati összegért azok a fafajok amelyek megfelelően időjárás állók (gondolok a vörösfenyőre, cédrusfélékre...). Persze azért másból is lehet építeni.
2- A magyar szabványok nem elég szigorúak az ilyen házak építéséhez. Pl. nálunk elfogadott és bevált szokás 21 cm átmérőjű rönkből építeni rönkházat. Ez vicc. Elég csak északi szomszédunkhoz átmenni a Tátrába. Ott kezdődnek a rönkházak, vagy a gerendaházak.
Nekünk egyébként könnyűszerkezetes házunk volt amit 2008-ban építtettünk, de sajnos családi okokból el kellet adnunk. Akkor még olcsóbb volt mint egy téglaház. Szerintem most árban egyformák, de építési időben csak a fele, mint a hagyományosé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!