Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A ház hátulja berepedt és...

Biohazardxxx kérdése:

A ház hátulja berepedt és kicsit kifele áll, mit tegyek?

Figyelt kérdés

vettem egy egyszerű parasztházat amelyhez volt egy hátsó melléképület de az életveszéllyes volt igy lebontottam... most vettem észre hogy hátsó falat az alsóépület elkezde kifele húzni és kb. a tűzfal alatti 1 méteren a falat vagy 8centivel kihúzta. a talpszelement is kiöblösítette és igy fal vagy 6-7 centit kijjebb jött. Lerajzoltam és a pirossal jelől rész a gond. Tehát azon a részen a padlástól lefele 1,5méter az ami kijjeb mászott alatta rendbe van a fal. Szóval tanácsot kérnék mit csináljak vele?



[link]

[link]



2014. aug. 31. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
kihívsz egy statikust és ő megtervezi a megerősítést.
2014. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minél előbb megtámasztani!

[link]

2014. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"8centivel kihúzta. a talpszelement is" Ez az épület nyeregtetős-talpszelemen No! Lényegen nem változtat. Terhelés csak 1/4-e alá kell stolicázni - gondolom mestergerenda van, ha nincsen akkor is megoldható! Lehetőleg Ács szakemberrel! és szépen vissza bontani, Alapja nincsen gondolom, szakaszosan meglehet erősíteni az alapot-bár ez nem volt kérdés! (támfalazás nem kell-ez a megoldás)
2014. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hívsz egy normális kőművest ő a gerendákat feltámasztja , visszabontja a falat csinál alapot majd felfalaz téglával és kész. A fő probléma gondolom az hogy nincs alap.
2014. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nincs alap. igen nyeregtetős ház. Mestergerenda van de az csak a nagyszobába utána a konyhában vannak hosszan 3 darab (egyenes erős gerendák) szóval akkor ha mellé csinálok egy melléképületet ami már rendelkezik alappal és a falat igy helyezem el hogy támassza a kidőlés közepét akkor az is megoldás már rá?
2014. szept. 1. 14:58
 6/10 A kérdező kommentje:
2014. szept. 1. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
#4-es. köszönöm, hogy megerősítetted amit írtam-valamit konyítok hozzá! :D Ne vedd sértésnek!
2014. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy nem egy normális megoldás lenne. És ha évek alatt megnyomja azt a falat is mit csinálsz? Kárba veszik a munkád megoldást nem találtál jót és még az újabb melléképületet is tönkreteszed. Egy normális sokat látott szaki megoldaná az újra falazást és betonozást. Az én vályogházam egy romhalmaznak tünt mielőtt rendbe raktam de megérte.
2014. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget, felkeresek inkább egy kőmüves és majd ő megcsinálja csak sajna az költséges lesz de majd leszek a segédmunkása :D
2014. szept. 1. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérjél 2-3 szakitól árajánlatot-referenciát!
2014. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!