Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lapostető hőszigetelése...

Lapostető hőszigetelése legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Nagyon szűkösek a lehetőségeim, amiket látok neten sajnos nem fér bele.


Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne legalább egy minimális szinten hőszigetelni összesen 27 m2 lapostetőt?

Oldalról van szigetelve, de felülről nincsen, így télen az "eget fűtjük", havonta volt hogy 35-40e volt a gázszámla.


Ötletem lenne, de nem tudom mennyire kivitelezhető.

Elképzelhető, hogy nagy butaság, de ami pl. eszembe jutott az, hogy lépésálló hungarocellt leteszünk, arra teszünk valami anyagot, hogy rá tudjunk olvasztani a kátrányt.


Tényleg nem csak nagyon spórolni akarok rajta, hanem nincsen rá. Két gyerekkel vagyok és kajából veszem el ezt is és mindenképpen csinálni kell valamit, mert idén már nem tudnám vállalni korábbi a magas gázszámlákat.


Köszi előre is a segítségeket!


2014. aug. 26. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kivitelezhető, csak azt kell megoldani, hogy ne olvadjon meg a nikecell.
2014. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ötleted esetleg nincs erre? Egy vastagabb vakolat (vagy nem tudom pontosan mit lehetne rá tenni) réteg?
2014. aug. 26. 21:12
 3/9 A kérdező kommentje:

Vagy ez még drágább lenne?

Mit lehetne, ami kibírná, hogy ráolvadjon a kátrány?

2014. aug. 26. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem kátrányos szigetelővel kellene csinálni, hanem PVC-vel. Azt elég hőlégfúvóval melegíteni, nem kell hozzá nyílt láng, és ugyanolyan jó megoldás.

Ha ragaszkodsz a kátrányoshoz, akkor talán OSB lappal lehetne letakarni a nikecellt, de az OSB nagyon sokba kerül.

2014. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, beleférhet-e, de van egy promó, amiben visszanyerheted a szigetelés árát (legalábbis utalványban). Itt láthatod a kiírást: [link]


Mondjuk tény, hogy ez nem csökkenti az anyagköltségedet, de az árát visszahozhatja (esetleg többszörösen). Lapostetőre a Nobasilt javasolják és ez megbízható anyag.

2014. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

OSB nekem is eszembe jutott, duplán is, mivel az is szigetelne. Rákeresek azért mennyi lenne.


Köszi, mindenképpen megnézem azért a linket!!

2014. aug. 27. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit lehet:


I.

- 2*5cm-es 100as EPS ~1800 Ft/m2

- geotextil ~300 Ft/m2 (a PVC és hőszigetelés közé)

- PVC - ~1600 Ft/m2 - ha nem értesz hozzá, bele se kezdj... Jó pár tulaj mondta, hogy ez milyen egyszerű és úgy ment szét a 2 méteres varratuk, mintha csak benyálazták volna

- geotextil ~300 Ft/m2 (a kavics és PVC közé)

- 5cm kavics - a terhelés miatt ~600 Ft/m2

4600-4800/m2 anyagár + gépbérlet


II.

- 2*5cm-es 100as EPS

- 1 rétegben is mehet bitumenes lemez (csak élhegesztéssel) - poliészterfátyolbetétes, hogy ne szakadjon

- geotextil

- 5 cm kavicsterhelés (és UV védelem egyben)

kb PVC ár


III. Ha full jó a tető és nem ázik, akkor

- Lépcsős kialakítású 10cm-es XPS (4500Ft/m2)

- geotextil

- kavics

ez drágább, de egy ollóval és egy fűrésszel meg lehet csinálni - és nem kell szakértelem


Szóval 5000/m2-ből "megúszod" az anyagárat...

2014. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még valami... az élhegesztés az úgy történik -, ha nem akarod összeégetni a hőszigetelést -, hogy egy 2 méteres deszkát az eltakart (!) lemez tövébe teszel (1 cm-t rá is lóghat), ráállsz és a takarást szépen fel lehet picit emelni és óvatosan alá lehet "pörkölni"...


DE... ha a vízszigetelést elrontod és vízben fog állni a hőszigetelésed, akkor olyan, mintha nem is lenne...

2014. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Neked is a sok hasznos segítséget!

Mindenképpen utána nézünk mi hogyan lenne jó ezek közül!


Köszi!!

2014. szept. 22. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!