Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőfólia! Rakjunk vagy ne...

Tetőfólia! Rakjunk vagy ne rakjunk? És miért?

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 09:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a mai cserepek úgy alkotnak rendszert, hogy fóliával együtt. Idén lett új tetőnk. Például a kúpcserepek nincsenek betapasztva manapság ha megnézed, pont azért hogy alatta a faanyag szellőzzön. Persze amikor özönvíz szerűen ömlik az eső, hát befröccsen alá, ez nem a tető meg nem is a cserép hibája, az a fólián lefolyik és kész. A szellőző cserepeknél ugyanez. Régen meg ami befolyt azt a padlásra hordott agyagos föld itta fel. Az meg egy olyan rendszer volt.


Nem tudom az előző hozzászólásban olvastam, hogy a fóliát később is alá lehet rakni... hát ez érdekes, persze alá lehet tenni, csak le kell szedni az összes lécet meg cserepet alátenni, ellenlécezni aztán minden vissza. Végül is mindent lehet.


Azt mondom szakembereket kérdezz. Nem találkoztam még olyan tetőfedővel aki szerint fólia nélkül is érdemes felrakni az új tetőt. Annak a fóliának az ára a tetőhöz képest már nem tétel.

2014. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A sok idétlen nem után végre értelmes leírás-enyém után! (Y)sztem szakember nem lett kérdezve...
2014. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Fóliát ne a porhó miatt rakass fel , hanem a cserép aljára kicsapódó pára miatt ... egyszer ... az esetlegesen eltörő cserepek miatti dupla védelem miatt ... másodszor ... kontár-mondvacsinált tetőfedő által szakszerűtlenül kivitelezett csomópontjában amolyan - BéTerv-ként :) ... harmadszor.


Egyébként bele gondoltál , hogy a végösszeg 1-3%át teszi ki a fólia kb?


No de Te tudod :)


Üdv:


Egy Tetőfedő

2014. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi jövőre csinálunk lapos tető helyett nyeregtetőt, és eszembe sem jutna fólia nélkül csinál(tat)ni a tetőt. Pedig csak padlásként lesz használva, tárolónak.

Amilyen sokba kerül minden más a tetőhöz, ez már eltörpül mellette. Nem ezen fogok spórolni.

2014. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy ha már ennyit költünk rá, konkrétan minden cseréje lesz, nyilván nem kontár fogja elvégezni, hanem rendes ács, referenciákkal stb. És ő igen, akar tetőfóliát. Nem arról van szó, hogy most hú de sok pénz, mert nyilván ekkora összegnél már fel sem tűnik. Hanem maga a tény, hogy van egy teljesen új tetőszerkezet, teljesen új minőségi cserép és mégis át fogja ereszteni a becsapódó esőt+porhót? Hogy is van ez?

Egyébként pl a mi házunkon ősrégi tetőszerkezet van, ezer éves hódfarkúval. Nincs sármenyezetünk, csak álmenyezetünk. A helyzet az, hogy 10 évig egy csepp eső nem esett be. Nálunk ez bizony meglátszott volna. 1,5 éve történt egy nagy "baleset", azóta beázunk, tarthatatlan mostmár és cserés.

Csak oké, értem én amit írtok, viszont belegondolva mégis olyan visszás, hogy bőven milliós összegen felül költ az ember valamire .s mégis kell egy biztonsági fólia a mindennapos esők miatt és a tél miatt. Holott a régi tető 30 éven át egyáltalán nem ázott be. Kicsit többet vártam volna.

Habár ha abból indulok ki, hogy a 3 éves mosógépemnél már kétszer vol szerelő, anyám 30 éves hajdu gépe meg olyan tökéletesen működik most is, hogy csak irigylem. Na mindegy. Nem szeretem ezt a mai világot.

2014. aug. 24. 09:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100 szónak is 1 a vége! Voltak érvek, ellen érvek! Te döntesz! Innentől már csak szöveg és időtöltés-szórakozás! Szakemberként nyilatkoztam Én is több hozzászólóval egyetemben.
2014. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A 400 ezeres cserepeddel ne adj isten bármi lesz, akkor hiába van rá akár 20 éves garancia is, a gyártó képviselője kijön, megnézi, hogy nincs fólia, hát szakszerűtlen kivitelezés, sajnáljuk. Mi így jártunk, igaz zsindellyel, bár mi nem is tudtuk, hogy bäszott fóliázni a vállalkozó. Újat építenék, ott lihegnék mindennap a nyakukon, mindegy mit gondolnak.
2014. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!