Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezés erdőben? A többi lent.

Építkezés erdőben? A többi lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kis darab erdőt és építeni egy kb 25 négyzetméteres faházat. Milyen papírok kellenek hozzá? Azt mondják lakóingatlannak nem lehet használni, de ki tudja megmondani hogy évente hány napot tartózkodok ott... Én dolgom. Milyen papírok, engedélyek kellenek hozzá?
2014. júl. 21. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondják hogy lakóingatlannak nem lehet használni, arra gondolnak hogy jogilag nem lehet a lakhelyed, semmiféle hivatalos dokumentumon nem fogod tudni feltüntetni és lakcímként sem adhatod meg.


A mezőgazdasági területek esetében ha bárminemű épületet akarsz felhúzni a területre, azt először a művelésből ki kell vonatni. Szerintem ez igaz az erdőre is. Ha erdőnek van minősítve akkor az illetékes erdészet, ha csak fás területnek akkor a földhivatal lesz az eljáró szerv.


Ezenkívül gondolom kérnének terveket is a faházra, bár ebben nem vagyok biztos. Mobilházban gondolkodtál egyébként? Az nem lenne jobb megoldás?

2014. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!