Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Térkövet lehet extrit betonba...

Térkövet lehet extrit betonba ágyazni?

Figyelt kérdés

Van egy betonfelület, ami nem volt elsimítva kicsit lejt és igen egyenletlen, buckás. A simító felület, valami habarcs volt régen rajta, 2-4cm vastagságban, de felfagyott, máik, stb.


Erre szeretnék tér-kövezni, és arra gondoltam, hogy portalanítás után betont kanalaznék rá és a térkövet ráraknák és gumikalapáccsal illeszteném vízszintesre és így haladnék vele. Abba lenne beágyazva.

Mit szóltok hozzá? Falazóhabarcsot használjak esetleg?



2014. jún. 15. 05:57
 1/7 anonim válasza:

Hozd ki vízszintbe egy betonréteggel,arra mehet a térkő.

Esetleg homokágyba is rakhatod,de jobb a beton,nem fog mocorogni,süllyedni

2014. jún. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ez egy emésztő, szikkasztó, aminek beton falai vannak és gerendás födémje van, erre ment a beton, ami nem lett elsimítva annak idején. az egész a föld szintjéig süllyesztve. Nincs használatban, az eresz- csatorna vize megy bele.


ha lebetonozom síkban és arra tenném cak úgy a köveket, akkor a térkő a szélein elmozdul.

Ha peremet csinálnék, akkor azt a földre betonoznám köré, de akkor a víz befolyna a perem mellett, szerintem az nem jó.

Ha a betonra tenném a peremet, akkor kialakulna egy medence és a víz ott is dolgozna. A kövek között befolyna és a peremnél megállna, ami veszélyes szintén.


Ezért kéne az egészet beágyazni, hogy a víz úgy folyjon róla el körben, mint eddig. Tehát a kövek tetejétől folyjon le.


Azt nem tudom, hogy a betonba vagy habarcsba tegyem, hogy odaragadjon.


A fúgázásnak is vízzárónak kell lennie, erre is kéne valami ötlet.

2014. jún. 15. 09:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy csinálnám, hogy minden kő alá tennék egy-egy kanál anyagot (beton vagy habarcs) és arra ültetném rá őket. Aztán cementes kvarchomokkal söpörném a fúgát.


Mi legyen, habarcs vagy beton?


Szerintetek?

2014. jún. 15. 09:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tud diletàlna, ha úgy csinàlod, és előbb utobb ilyen melegben fel fog puposodni,és a bontàsa nem egyszerű feladat!!! ( most bontottam ilyen megoldàs utàn)!!!Betonalp legyen, soderàgy döngölve, viacolor, és sima kvarc homok besöprés!!!
2014. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
OFF. Dilatál, dilatálás, dilatáció. Ez egy összetett görög szó. A dilettáns az az ember. :) Semmi gond, 10 emberből 9 rosszul használja az építőiparban.
2014. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A helyes megoldás: betonnal vízszintesre hozod, ágyazattal adsz neki egy dőlést ( < 1%) majd a térkövet rá. Besöpréshez a legjobb - ahogy írták előttem is - a 0-2-es kvarchomok. Oldalakat két féle képen oldhatod meg:

1) a szélső sort csemperagaccsal vagy valami kötőanyaggal leragasztod

2) a felölet mellé betonágyba szegélykövet teszel, amit annyira süllyesztesz le, hogy a végén a térkő szintjéig lógjon ki.

Ilyen kis felületre érdemes olyan követ rakni, melyik egy sima hasáb. Nem sokat tudsz a mintával játszani (ezt tedd a színekkel), viszont vágásnál könnyebb a dolgod.

2014. jún. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

csak itt az lesz a baj, hogy a térkő alá beszivárgó víz az első sor ragasztátásnál nem tud eltávozni, mert elállja a víz útját a ragasztott sor. lesz ott egy gát, ami nem engedi ki.


A szegélyezésnél meg befolyik a betonágy és az eredeti beton közé.

2014. jún. 17. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!