Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kinek van tapasztalata ezzel...

Podigabi kérdése:

Kinek van tapasztalata ezzel a téglával kapcsolatban? Porotherm 30K

Figyelt kérdés

Akár hallomásból, akár személyesen? Megéri az árát?

Mekkora minimum homlokzati szigetelést illik rakni erre a téglára vagy ezekre már nem kell? Külsö teherhordó falnak megfelel?


2014. máj. 21. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd, nekünk 20 éves P 30 N van, hőszgetelő vakolattal és nyugodtan mondhatom, hogy korszerűtlen. Bizony minimum egy 10 cm-es dryvit elkél rá és szerintem a 30K sem tud sokkal többet hogy ne kéne semmi.
2014. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teherhordó falazat az 38-as. Az 1 hozzászóló "elírta" min 10 drayvit! Nem 10 cm Nikecell, és hálózás 10 cm fedéssel,
2014. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A #2-es hozzászóló elírta, a 10 centis nikecellre még nem kell 10 centi fedés. :P


Egyébként igen, a 30-as főfal már önmagában nem korszerű, 20 éve még az volt, akkor váltottak 38-asra, de arra sem árt a 10 centis niki.

2014. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Építész azt mondta, hogy bőven elég a 30-as tégla is teherhordásra (főfalnak)! Igaz nálam nem lesz tetőtérbeépítés!
2014. máj. 21. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Tetótérrel sem lenne kevés a 30-as.

Szigetelésből meg annyit tegyél, amennyit csak megengedhetsz magadnak, nem tudsz túlzásba esni. Viszont nem árt előre kitalálni a szigetelés vastagságát, hogy a nyílászárók elhelyezése ne jelentsen később problémát.

2014. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Prágai Gábor ***** válasza:

Nekem pont ilyen téglát tervezett az építész. Vicces... Nem teherhordó :) Hogyne lenne az... Nekem 12cm dryvitott írt ki rá, de én sokallom. Energetikai szakemberrel átellenőriztetem, nehogy fölös pénzkidobás legyen... 1000 ft fűtésszámla nem ér meg nekem 500e többletköltséget.

A tégla U értéke = 0,29 W/m2K ami 12 cm-vel kb 0,10-0,15 körül lehet, az meg semmi mert a normál 2 rétegű hőszigetelt ablak 1,0.


Falak szigetelése kisokos:

[link]

Porotherm értékek:

[link]

2014. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Építész azt mondta, hogy bőven elég a 30-as tégla is teherhordásra (főfalnak)! Igaz nálam nem lesz tetőtérbeépítés!"

Azt elfelejtette mondani-az alap a lényeg! Sávalap ! mj: a tetőteret a 30 falazat is +tartja! Előttem szóló is írta valamikor annyi volt, mára a 38 as az elő írás! Ha gyenge az alap nem a falazat tart... :) Szigetelés! Rakathatsz 20 cm vtg-ban is csak a szempontokat vedd figyelembe- nyillás zárok, és a PÉNZTÁRCÁD! (sztem sem éri meg -mint írták!)

2014. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ma a haladó szemléletű építészek a 30-as falra szavaznak. Még a B30-at is javasolják a tömege miatt (nagyobb, mint a phorotem-é).
2014. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30-as fal csak 12 cm-es szigeteléssel jó, önmagában nem. Ebben élek 20 év és télen hideg, nyáron meleg maga a fal. A 38-as az bár nem fog le több hőt, viszont a gépészet mint a bevésett fűtéscsövek egy 30-as falat nagyon le tudnak gyengíteni. Akkor netto 20-as lesz a fal ezeken a helyeken.
2014. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Sajat tapasztalatom, mivel en is ebbol por.30k bol csinaltattam a kulso falazatomat: nos roviden tomoren...ez a tipusu tegla csak akkor hozza a gyari megadott u hoatbocsatasi tenyezoket ha mindket, kulso ill. belso oldal is le van vakolva. Kivulrol eleg egy durva dörzsvakolat ahova megy a szigeteles, belulre a sima vakolat a lakoter felol. Az en házam sajnos sem kivulrol sem belulrol nem kapott vakolatot, helyette a kivitelezo pogácsás modszerrel felragasztott gipszkarton reteget kapott, kivulrol 15 cm es epst, ami szinten pogacsasan lett felragasztva. Sajnos a koltozes utan eszleltem hogy az osszes lyukbol, konektorbol ömlik a lakoterbe a hideg levego, a futes költseg oriasi, a haz 1-2 oran belul nagyon lehűl, kellemetlen a hoerzet, jeghideg falak....sorolhatnam tovabb. A netet bongeszve jottem ra hogy a vakolatlan teglafal onmagaban nem legzaro, hiaba van rajta vastag eps szigeteles. Persze a kivitelezo ilyenrol meg veletlenul sem hallott, sem a muszaki vezeto. Most 2017 elejet szakertok felkeresesevel toltom, mert a hokameras vizsgalat is kimutatta ezeket a bajokat, raadasul peneszesedessel riogatott rovid idon belul.

Osszegezve: Senkinek nem ajanlom a vakolatlan teglafalat, mert szo szerint nagyon ráfázik!!!!!!!!!!!

Ha valaki tud ebben a temaban tanacsot vagy tapasztalatat atadni, örömmel vennem!

Email: fodor.attila105@gmail.com

2017. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!