Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes egy Kft-től kulcsrakés...

Érdemes egy Kft-től kulcsrakész kivitelezést kérni, vagy jobban járok ha mindent külön vállalkozóval csináltatok?

Figyelt kérdés
Őket néztem ki.180 ezer ft/m2,ebben a telek ára is benne van.Szerintetek ez jó ár?
2014. máj. 12. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

Bocánat!megér 180ezer ft/m2-et ez a műszaki tartalom?

2014. máj. 12. 21:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdeklődj utána a cégnek, ha a korábbi megbízók jó véleménnyel vannak róluk, és igényes munkát végeznek, akkor érdemesebb így csinálni, mint külön rohangálni mesteremberek után. Ők már letesztelték, akivel dolgoznak, és abba se futhatsz bele, hogy felveszik a pénzt, a munkát meg nem végzik el.

Mi is egy céget bíztunk meg az építéssel, és nem bántuk meg. Persze alaposan utánajártunk, nehogy ráfázzunk. 6 éve építkeztünk, könnyűszerkezetes házunk van, ez akkor 100 e/m2 volt, a téglát 125-ért vállalták (Pest megye) Szóval sztem az ár nagyjából reális, ha tégláról van szó.

2014. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézess utána a cégnek, az oldaluk kicsit fura.

Pl. sávalap betonozásához nem szokás FN betont használni!! A képek is inkább összeszedetteknek tűntek, mint saját készítésűnek.

Ettől függetlenül TELEKKEL, tervekkel, engedélyekkel meg minden vacakkal együtt 180 rugó igazán nem sok. (Mondjuk eldugott vasi faluban azért az.)

Ha én megbíznám őket, biztos, hogy igyekeznék olyan szerződést kötni, hogy előre ne kelljen pénzt adnom. Elszámolás hetente, az elvégzett és ÁTVETT munka után.

2014. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

EZ NEM Árajánlat!!! Kérj vállalkozóktól (2-3) árajánlatot. összehasonlítás céljából és döntesz! Egy hivatalos Árajánlatnak így kell feltüntetni a dolgokat!

Pl:1, Föld munka:m3

2.Alap betonozása 12FK kavics szemcsenagyság... x= munkadíj y =anyag díj

3. Falat. B38 phorotem falazó elemmel m3 x= anyad díj-y munka díj

stb

összesen:x ft plusz y% AFA vég összeg xy mil.ezer FT

Sok sikert!

Ha valami nem világos keres + PM-ben!

2014. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!