Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pár év múlva hol lehet jó...

Pár év múlva hol lehet jó burkolót találni?

Figyelt kérdés

Rengeteg rossz munkát láttam, amit "fiatalok" csináltak. Most lett kész az új fürdőszobánk, két közel 70 éves mester csinálta. Lassan készült el, de gyönyörű lett és nem is kértek sokat. Nem hagytak koszt, nem dohányoztak, nem ittak. Szóval emberileg is le a kalappal előttük.


Ha pár év múlva ez a korosztály már nem dolgozik, hol találok megfelelő embert?


2014. máj. 3. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol. Mi már egy jó festőt sem találtunk. Már másodszorra festettük ki a nappalit 3 év alatt, de még mindig látszik a régi fal helye, nem sikerült normálisan kiglettelni egyiknek sem. Annyira képesek, hogy a drága falfestéket hengerrel felgurítsák. Sajna mindenki diplomát akar és nem akar fizikai munkás lenni.
2014. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban egyre kevesebb a jó szakember. Nálunk anno 30-an kezdtük az osztályt, végül 13-an végeztük el. Abból a 13-ból mindössze 3-an gyakaroljuk a szakmát, igaz már én sem teljes egészében, mert közben restaurátori diplomát szereztem. Ettől függelenül szobafestőként job szakembernek tartom magam, mivel az apám is az volt, így kvázi kisgyerekkorom óta elkísértem, utána meg sokáig , sőt néha mai napig együtt dolgozunk. Ő még ismeri az enyvesfestést, hengerezést is a modern anyagok mellett. A mostaniak már nem. Restaurátorként meg olyan festéstechnikákkal is találkoztam, amivel a hétköznapi falfestésben egyébként nem, így tudom a probléma okát is és a megoldást is.


A válaszadónak csak annyit mondanék, hogy abban igaza van, hogy glettel 4-5 rétegben ki lehet játszani egy szinteltérést, törést, de a alapból a szobafestő sima falat csinél, nem egyeneset. Utóbbi a kőműves feladata vakolattal léccel, kalapáccsal. 1-2 centi vastag glett meg sokszor nem szerencsés, időzített bomba.

2014. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs a melléütésért, morzsás a billentyűzet.
2014. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi években végeztem és azt tudom mondani hogy alig volt normális ember a suliban.

Én festő vagyok. Nem tartom magamat jó szakembernek, sokat kell még tanulnom de igényes vagyok a munkámra, főleg ha ahhoz a nevemet adom(maszek munka). A volt osztályból tudtommal max 4-en dolgoznak festőként, a többi azért tanulta a szakmát mert valamit kellett tanulniuk.

2014. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én őt tudom ajánlani,Budapesten dolgozik,nagyon szép munkája van,olcsó megbízható gyors,nem dohányzik,nem iszik.mi mindig őt hívjuk,ha bármilyen kőműves munka felmerül vagy festés parkettázás stb.

06703274448

2014. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!