Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen a konnyu tetoszerkezet?...

Milyen a konnyu tetoszerkezet? Van valakinek tapasztalata vele?

Figyelt kérdés
Építkezni fogunk, már készen van a tervrajz és erre ma derul ki, hogy a tervezo konnyu tetoszerkezetet tervezett, mert nincs a házban belso tartofal és ezért nem lehet hagyományos teto /ezt o mondta/.
2014. ápr. 26. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Oszlopokkal is meg lehet oldani az alátámasztást


és az még lehet a lakás dísze is ha jól meg van csinálva.


A könnyű tetőszerkezet szerintem nem gerendákból áll hanem pallókból, ugyanúgy ahogyan a könnyűszerkezetes házaknál is.

2014. ápr. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nyilván látni kell a tervrajzot, ahhoz hogy konkrét véleményt lehessen mondani.
2014. ápr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az alaprajz már készen van, folyamatban van az építkezési engedély intézése, tehát ha nem szukséges, nem szeretnénk a rajzon változtatni, csak arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok a konnyu tetoszerkezettel?!
2014. ápr. 26. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nálunk pl nem is kell belső fal.

Persze nem tudom a ti házatok méretét, a mienk 6,6 x 11 m.

Most építjük át, ezért kellett tervező, meg statikus is. És a statikus mondta, hogy a két külső hosszabbik fal a tartó, ezért belül azt csinálunk, amit akarunk. Keresztbe gerendás a födém, így el fogja bírni a sima cserép nyeregtetőt, normális tetőszerkezettel (most lapostetős).


Amúgy megkaptátok már az engedélyt? Mert addig bármikor át tudja rajzolni (módosítani) a tervező. És amennyiben nem a ti hibátok, nem kérhet érte pénzt.

Nálunk is milliószor módosítgattunk mindenféle apróságot, mire beadta engedélyeztetni, és még most is kell 1-2 dolgon változtatni.


De én nem hagynám, hogy más legyen a házam, mert a tervező épp azt írta. Én fizetek, olyan legyen, amilyet én szeretnék! És persze amit a jogszabályok engednek...

2014. ápr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem végulis nincs ezzel bajom, hogy igy csinálta a tervezo, ez miatt nem akarom én átcsináltatni, csak valahogy senki nem tud tanácsot/tapasztalatot adni, hogy milyen is ez a konnyu tetoszerkezet.
2014. ápr. 28. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!