Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Térkövezést lehet javítani?

Térkövezést lehet javítani?

Figyelt kérdés

A térkő 3 féle méretű. Kb 6 hónapja van lerakva de zavar, hogy a felület kicsit hullámos és a kövek néhol megsüppedtek. Elvileg szakszerűen lett lerakva...vagy sosem lesz egybefüggő sík felület mintha sima "betonplacc" lenne?

Lapvibrátorral ha átmegyek rajta?



2014. ápr. 18. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem fog történni, már beültek a kövek. Hogy érted, hogy 3 féle méretű ? Fel lehet szedni, újra lerakni.

Szakszerüen lerakva sima lesz.

2014. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írtad,elvileg volt csak jól lerakva .Nem volt eléggé

kemény az alapja .Utólag ezt már a lapvibrátor nem hozza helyre .A lapvibrátor is egyszerre több kövön mozog ezért eloszlik a tömöritő hatása.Csak a frissen lerakotton hatásos,ahol még elvileg egyformán kemény az alap .

A nagyon megsüppedtet ki kellene venni,és alá rakni darált követ .Nem könnyü felszedni .

2014. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem éppen szakszerűen lett lerakva !!! Ami szakszerűen van letéve az még a 40-45tonnás kamionok alatt sem hullámosodik v süllyed meg.Szerintem szedjétek vissza az egészet ,újra aládolgozni szakszerűen és úgy lerakni,ha csak részeket szedtek fel és úgy javszeroljátok megint csak hullámos lesz.
2014. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Kérdezed,hogy lapvibrátorral. Hát nem volt lap-vibrátorozva ?Ha nem volt akkor az a baja ! De nyugodtan rámehetsz nem vesztesz semmit,csak a gép bérét.
2014. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt lapvibrátorozva a föld is, majd a térkő is.

Ágyazómurva stb ahogy kell mindent láttam a munkafolyamatok alatt...ezek szerint a lerakása volt kontár munka.

Tehát azt mondjátok ha szakszerűen van lerakva akkor teljesen sík felületet kapok?


3 méret alatt azt értem, hogy van egy nagy négyzetalakú majd annak a fele téglalap alakú és egy kis négyzet. Ezekből áll.

2014. ápr. 18. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Garancia?

Vagy csak kapugarancia volt, számla nélküli munka, esetleg ti magatok csináltátok?

2014. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
padlókiegyenlítőt kell ráönteni és akkor tök sima lesz
2014. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem magunk csináltuk, kivitelező akivel viszonylag jóban vagyok, de említettem neki és azt a választ kaptam, hogy a térkövek mérete nem egyforma, meg azt mondta úgy csinálták ahogy kell.
2014. ápr. 19. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig ha jól van letéve akkor síknak kell lennie! Nem alulról vibrózták, hanem felülről, ezért annak az oldalnak síknak kell lennie, ha utólag süllyed, akkor ez garanciális probléma!
2014. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!