Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostanság miből érdemes...

Mostanság miből érdemes építkezni?

Figyelt kérdés
Tégla,Ytong esetetleg kőnnyüszerkezet?Előnyök hátrányok?De főleg saját tapasztalat érdekel
2014. márc. 11. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi is építkezés előtt állunk és az elmúlt 1 évet azzal töltöttem, hogy utánanézzek dolgoknak.

Könnyűszerkezet: jól szigetel, de nincs hőtároló tömeg, illetve a későbbiekben ha el akarod adni, elég nehéz dolgod lesz, mert a legtöbb ember nem kedveli

Ytong: szintén jól szigetel, de nincs hőtárolás, viszont könnyen lehet falazni, nem kell vakolni, csak glettelni, így valamennyivel olcsóbb belőle építkezni.

Tégla: Vannak rosszabb és vannak jobb hőszigetelésűek, van hőtárolása, de ha csak nem a legdrágább téglát veszed (porotherm T - közetgyapottal bélelt) szükség lesz hőszigetelésre (mondjuk ytongnál is ugyanúgy kell).

Az én véleményem, hogy válassz téglát, már vannak síkracsiszoltak is, így nagyon szépen lehet belőle építkezni és hőhíd sem lesz.

2014. márc. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

hőhíd sajnos mindig van

Én is a téglát ajánlom inkább, vannak a falazóblokkok, gyorsan lehet vele építkezni, valamint habarcs helyett már lehet ragasztással is épírkezni falazóblokknál is, így ténylegesen csökken a hőhíd hatása

Szigetelés mindenképpen kell, mindegy hogy miből építkezel

2014. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet kapni vályog téglát is, ennek a legjobb a hőtároló képessége,jó a páraszabályzása és még sok előnye van. én ebből építkeznék, és jól szigetelném kívülről.

sőt,jelenleg akár a telkeden is kibányászhatod és készíthetsz belőle téglát, vagy vert falat.

2014. márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!