Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vegyes tüzelésű kazánnal...

Vegyes tüzelésű kazánnal szeretnék fűteni, mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
1 padlásszobás házunk van,lentre 3 radiátort és fentre is 3 radiátort szeretnék tetetni.Mindent használtan szeretnék megvenni kazán + lapradiátorokat,csőrendszert azt még nem tuzdom,de ha lehet azt is használtan.Néztem a jófogáson 35-80 ezer ft közt mozognak a kazán árak.Kb mennyi lenne a végösszegem munkadíjjal együtt?
2013. nov. 20. 05:21
 1/2 anonim ***** válasza:
kb 500
2013. nov. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jól írta az első,olyan 500 körül.Csöveket nem nagyon tudsz használtan szerezni,nekünk se sikerült egy év alatt.Meg azok a régebbi csövek még hegesztést igényelnek,az meg nem kis munka.

Mi így csináltuk,olcsóbban kijött: kisipari kazánt csináltattunk(házi gyártmány,nézz utána a környékeden ki foglalkozik ilyennel) ez 90 ezer volt,30 kilowattos.

A csöveket újonnan vettük,ú.n. steelpress csövek+idomok(az volt majdnem 200 ezer,1"-os vastag csöveket szerettünk volna,olyan is lett)) a radiátorokat használtan vettük,mert az újakkal az előző otthonomban nem voltunk megelégedve,ezek meg tök jól fűtenek,csak le kellett festeni kompresszorral:méh telepről és internetről vadásztuk össze(Radal típusú,nagy vízterűek) Összesen 30 ezer volt a 6db(a legrövidebb 150-es) a festék rá 6 ezer körül(2 doboz).

Egy év volt mindent össze szedni hozzá,de így 125 négyzetmétert fűtünk és a 6 radiátorból csak 4 megy,a másik kettőt elzártuk,majd a nagy hidegben lehet,hogy kell.

Munkadíj nem tudom mennyi lett volna,mi raktuk össze(Férjem fűtésszerelő én meg tetőfedő,szóval majdnem szakmába vág)Nálad az anyag tuti olcsóbb lesz.

A szelepeket vettük kiárusításból 500 ft/db áron.

2013. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!