Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Buckalakás, de hogyan? Mennyiből?

Buckalakás, de hogyan? Mennyiből?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, aki földbe vájt, föld alá épített buckaházban, biolakásban él? Ilyenre gondolok:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kb mennyibe kerül egy ilyen ház és mennyi idő megépíteni?

Napkollektoros áramban és földenergiával történő fűtésben gondolkodnék.


Mi a véleményetek, élnétek ilyenben?



#napkollektor #energia #bioház #buckalakás #buckaház
2013. okt. 12. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Tuti sokba kerül, elvégre nem szokványos tervezés, technika, miegymás kell hozzá. Engem nem érintett a dolog, mert annyi pénzünk úgyse volt (még egy sima passzívházra se, de azért igyekeztünk :)), de gondolkodtam rajta, hogy szeretnék-e ilyenben lakni. Nem tartott sokáig... Nem. Van előnye, szó se róla, s hangulatosan néz ki, de én nagyon napfénycentrikus vagyok, s szeretek lenézni az ablakomból a környező világra.
2013. okt. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal ezeket hívják dombházaknak, és se nem bucka se nem bio. Gyakorlatilag teljes értékű vízszigetelés kell az egész épületre, építési engedélyt is nehezen adnak ki rá, vagy csak baromi sok módosítással, meg erre talán érdemesebb valami jobb építész irodát felkérni.
2013. okt. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Buckalakás ? Földenergia ?Napkollektor ?

Szerintem ereszkedj le a földre és építs egy hagyományos tégla lakást jó szigetelésekkel és valamilyen energiatakarékos kazánnal .


Napkollektor és földenergia ? Mennyi lesz az ?

Plusz 5-8 millió ? Beleteszed a pénzt és majd 25 év alatt visszajön ?

Jézus , mennyi pénzed van az építkezésre ?

30 millió , telek nélkül ?

2013. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy a napkollektor nem termel áramot, és földenergia meg nem létezik. Szóval ezen még csiszolj kicsit.


Amúgy nem az igazi szerintem, mert kevés napfény jut be.

2013. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hali !

Amikor építkezni kezdtünk, felmerült az igény egy lapos tetős, növényzettel beültetett tetejű öko épületre.

A begyepesedett agyú építésügyön erre azt mondták, hogy gyorsan felejtsem el.

Akkor egy dombházra mit mondanak vajon?

2015. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!