Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Azonnal bontásra ítélnének...

Azonnal bontásra ítélnének egy ilyen épületet?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy megveszek egy kis félreeső erdőszéli telket, majd felépítek rá egy amolyan földházat, ami elvileg félig pincének minősül.

Kép:

[link]


Tehát az épület nem nagyon válik ki a környezetéből, max építés közben és csak az ablakai látszanak, a telek természetesen saját lenne, de az engedélyeztetését nem várnám ki. Azonnal lebontatnák, vagy nem is nagyon foglalkoznának vele? Mennyire ellenőriznek sűrűn ilyen félreeső kis telkeket, parcellákat? Az épület teljesen autonóm lenne.



2013. júl. 9. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Hogy fűtenéd? Honnan lenne áramod, vized? Elég hamar rájönnének, hogy engedély nélkül építetted.
2013. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felénk van hasonló és engedély is van rá tudtommal. Meg lehet csinálni teljesen zöld házra, értem azt napenergia felhasználásával, geotermikus hő kihasználásával stb., viszont azt meg kell mondanom, hogy azért a legtöbb ilyen dolgokkal foglalkozó cég nem kockáztatja a presztizsét.


Általában, ha engedély nélkül történik építés egy telekre, akkor első körben megvizsgálják a körülményeket és nem feltétlenül bontatják le, amennyiben amúgy sem lett volna ok elutasítani a kérvényedet. Viszont arra számíts, hogy kő keményen megvágnak érte, így lehet jobban jársz, ha inkább kivársz...

A gázabb helyzet akkor van, ha mondjuk a telek tudtodon kívül műemlék védelem alatt áll (igen, ilyen akkor is van, ha semmi nem áll rajta, ne kérdezd miért), avagy hogyha természetvédelmi akadályokba ütközött volna az építkezés. Na akkor még durvábban megbírságolnak amellett, hogy sanszos, hogy el is kell takarítanod a házadat.


Célzottan nem ellenőriznek valószínűleg, de elég egy jóakaró és már be is buktad. Elég egy víz, vagy villanyszerelő, aki valami engedélyköteles tevékenységet folytatna a házadban és már is rád szegeződik minden figyelem. Én nem kockáztatnék.


Egyébként nagyon jó dolog ez a ház, nekem tetszik, de engedélyek nélkül semmiképpen nem tennék kockára ennyi pénzt.

2013. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!