Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a vakolás mente?

Kere83 kérdése:

Mi a vakolás mente?

Figyelt kérdés

a pincémben 2 éve feljött a talajvíz, eléggé salétromos lett a fal, levertem, és most ott állok, hogy vakolni kellene. Azért nem hívok szakembert mert oda úgysem jár le rajtam kívül senki sem. Ezért kérném a segítségeteket.

Köszönöm



2013. jún. 24. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi így oldottuk meg a pincét vakolat helyett:

[link]

Nagyon tuti lett :)))) Persze ez is szerepelt abba,hogy ezt választottuk: Alkalmazásával megakadályozhatjuk a salétromosodást, sókivirágzást

2013. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hangzik rosszul, de nem akarom ugy hagyni.:)
2013. jún. 24. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is leesett a vakolat a pincében a nedvesedés miatt , én vettem hobby-vakolatot a Baumax- ban , és felkentem.

Őszintén szólva elég ronda és egyenletlen lett .

Aztán kb. 1,5- 2 év múlva ez is elvált a faltól , jelenleg is potyog , kb. a fele már eltűnt.

Az igazi vakolatot a kőművesek két részben készítik , először az alapvakolatot viszik fel , majd a simítóvakolatot.


Vannak még különböző lapok , állítólag kiszárítják a nedves falakat a pincében , de aranyáron adják őket.


Én megfontolnám azt , amit az előző hozzászóló írt , ha újravakolod a vizesedés megszüntetése nélkül , tönkre fog menni az új vakolat is.

2013. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vizesnek nem vizes, teljesen száraz, kb 1,5 éve nem volt víz a pincében, teljesen kiszáradt
2013. jún. 25. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Először egy cement-víz löttyöt fellocsolsz, majd 4 rész homok 1 rész cement 1 rész mésszel 2 rétegben felhúzod. Az elsőt durvára, simítás nélkül, csak egy 1 méteres léccel és deszkával felcsapkodás után. A második rétegbe lehet kicsivel több a homok aránya, úgy könnyebb lesz simítani egy hungarocell darabbal például. Ha nem teszel bele cementet, akkor 3:1 az arány és kisebb az esélye a salétromnak, mert a fele a cement kimosódásából jön, a többi a talaj átmosódásából nitrátok pl. a pisitől növények stb miatt. 100 éve nem használtak cementet a vakoláshoz és az rugalmasabb mint a cementes.
2013. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2013. jún. 28. 08:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akarom reklámozni de pincébe mészpótlóval vakolnak. Pl Micro por. Uni valami stb..
2016. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!