Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek az építkezés nem...

Szerintetek az építkezés nem dupla adózás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem sokat tudok a témáról, lehet össze-vissza beszélek, de tegyük fel megbízunk egy vállalkozót, hogy megcsinálja a házunkat. Megveszi az anyagot (amiben ugye benne van az általános forgalmi adó) aztán négyzetméteráron megépíti a házat. Ebben az árban az anyagár is benne van meg az ő munkájának az ára. Erre rájön az ÁFA. De az egészre, nem pedig csak az ő munkájára. Én ezt nem értem, ha az építkezési anyagot valaki megveszi a boltból az ÁFÁ-t kifizetni, miért kell ezt nekünk is MÉGEGYSZER kifizetni? Miért nem lehet különbontani, hogy x ár volt az anyag, ennyiért csinálom meg a házat + ÁFA. Tudom így nem keresnének annyit, de biztos ez? Ha olcsóbb lenne a házépítés több vevője lenne :S


Levezetve:


100 nm-es ház anyagára 7 000 000 forint. Erre az jön az ÁFA így lesz 8 890 000 Ft. Ezt így kifizetné az ember utána mondana egy négyzetméter árat, hogy 1 négyzetmétert mondjuk 40 000 Ft-ért épít meg (csak mondtam egy árat) és erre is jön az ÁFA. Ez így 50 800 Ft. Megszorozva 100 nm-el, 5 080 000 Ft. az 12 080 000 Ft összesen.


Ezek az árak csak az egyszerűség kedvéért voltak így írva, de értitek a logikám... :S Miért nincs vajon erre szabályozás?


2013. máj. 23. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Az anyag után nem fizet áfát a vállalkozó. Illetve kifizeti, de ezt ő utána leírja az adójából. Tehát a gyakorlatban Te fizeted meg az anyag és a munka áfáját is.


A gyakorlatban:


A Te elképzelésed: Fizetsz 8.890.000Ft-ott egyszer, majd 5.080.000-Ft-ot. Ez így együtt 13.970.000Ft.


Viszont ahogy működik: A vállalkozó felszámol nettó 7.000.000 Ft anyagot, a nettó munkáját, ami 4.000.000, ez nettó 11.000.000 Ft. Erre jön rá az Áfa, és megkapod a végösszeget, ami: 13.970.000Ft. Majd ebből a vállalkozó leadózza s 2.970.000Ft-ját. Ugye ebből leírta már az 1.890.000Ft-ot, ezt nem fizeti be, mert már megelőlegezte. Amit befizet, az 1.080.000Ft, pontosan a nettó 4.000.000Ft munkadíj Áfája.



Minden után csak egyszer lesz levonva az Áfa, persze időben el van tolva. Az építőanyagért az áfát nem fizeti a vállalkozó, csak megelőlegezi.

2013. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahaaa, értem! Akkor mégsem úgy van, ahogy elképzeltem! Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt :)
2013. máj. 24. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!