Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kimehetek a nagypapám telkére?...

Kimehetek a nagypapám telkére? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nagypapámnak van egy mezőgazdasági telke, (nem tudom, hogy ez tényleg ez a pontos megnevezése, de ő kukoricát termelt ott), és az lenne a kérdésem, hogy én mint unokája jogosan kimehetek-e oda? Nagyon-nagyon régen voltunk már kint, fogalmam sincs milyen állapotban lehet, de szeretném kigazolni, illetve ha van rajta parlagfű, azt is jó lenne eltávolítani. A másik kérdésem meg az lenne, hogy a telket típusát valahogy lehet módosítani, úgy hogy esetleg fel lehessen rajta építeni egy házat?

Itt egy kép:

[link]

Most pontosan nem tudom megmondani a képről, hogy melyik az, de itt van valahol.



2012. aug. 18. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyapád megengedi,akkor kimehetsz és művelheted is.

Külterületen nem engednek házat építeni. De pontos felvilágosítást az Önkormányzatnál kapsz.

2012. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor valamelyik nap kimegyek. :D

A építkezést meg azért gondoltam, mert körülötte is vannak házak, és ha esetleg felparcelláznánk a telket, akkor akár több telket is ki lehetne belőle hozni.

2012. aug. 18. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a telekkönyvben mezőgazdasági területként szerepel, akkor előbb ki kell vonatni ebből a körből (a Földhivatalban) ahhoz, hogy építhess rá.
2012. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem lehetetlen elképzelés. :D Majd utánaérdeklődök, hogy ennek mi a módja.
2012. aug. 18. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy külterületi szántó?

Bár mintha ott légvonalban meghúzott határvonal lenne az igazi szántók, és aközött a terület között, ahol a többi ház és az általad jelölt telek is van.

Ha tudod a helyrajzi számot, akkor csak símán bemégy az önkorm-hoz, hogy kapsz-e rá építési engedélyt, ill. mi kell ahhoz, hogy te is építkezhess rá, úgy mint a szomszédos telkeken vannak az épületek.


Ha azt mondják, hogy először "ki kell vonni a szántó művelési ág alól", akkor tudomásom szerint azt a földhivatalnál kell indítani. Ott megmondják, hogyan, mennyiért lehet azt lezongorázni.

2012. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A telket nem jelöltem. A lila vonal, az csak azért van ott, mert útvonaltervezőben néztem, hogy jutok el oda, és ott hagytam, az csak egy út. A piros vonallal pedig csak lesatíroztam a település nevét. Egyébként, ha jól emlékszem, akkor a földúton kell bemenni.
2012. aug. 18. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy nagyapád kukoricát termelt ott. Az idén nem vetett? Mert a kukorica még lábon van. Ha az idén nem vetett semmit, akkor valószínűleg bérbe adta a földet, akkor meg ne mászkálj rajta! Megnézni lehet!

Építkezéssel kapcsolatban az önkormányzat műszaki osztályán lehet érdeklődni. Lehet, hogy eleve építési tilalom van. Közmű nélkül amúgy is nehéz elképzelni bármilyen építkezést.

2012. aug. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most ezt nem értem. Minket kérdezel hogy kihetsz-e? Miért nem a Nagypapádat?

Előbb Őt kellene megkérdezni a dolgokról, nem? Vagy intézkednél, úgy hogy meg sem kérdezed? vagy most mi van?

2012. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!