Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen típusú házat ajánlotok...

Milyen típusú házat ajánlotok olyan vkinek, akit érdekel, hogy környezetbarát legyen a jövőbeli háza, de eddig abszolút nem foglalkozott a témával? Milyen technológiát, alapanyagokat, bármit, ami ide tartozik és említésre méltó?

Figyelt kérdés

nov. 27. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Elsődlegesen a szalma és vályogházak. Utóbbihoz kiegészítő szalmapapla, vagy egyéb természetes hőszigetelés. Illetve szalmaház belső tömegnövelés miatt belső vályogfalazattal. Viszonylag új a kenderbeton, ami nem beton, hanem kender és mész keverékből van.

Gerendaházhoz szóbajöhet kieg hősziveteléssel, de a fa elég drága.

Továbbiakban a tégla is megfelel sztem. De a legfontosabb inkább a kemikália mentes berendezés, mert minden ami műanyag(lamináltbútor, szőnyeg stb) káros anyagokat tartalmaz amit kipárologtat

nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok ilyen csoport van a fb-on, lépj be, nagyon sok tapasztalatról olvashatsz.

Az biztos, hogy én vegyes építésű házban lakom, inkább vályog, mint tégla. A konyha utólag lett hozzá építve teljesen téglából. Padlófűtés van az egész házban kiépítve. Érezhetően és mérhetően sokkal jobban tartja a meleget a vályogból épült rész.

nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Csak szólok, hogy 38-as porotherm, rajta 20 cm grafitos szigetelés kb. 170 cm vastag vályogfalnak felel meg. Esélytelen ilyen házra ablakot tenni, vagyis olyat, amin fény is jön be.

A téglát egyszer kell kiégetni, a szigetelést egyszer kell legyártani, utána három generációnyi embernek alig kell fűtenie a házat. Hova már ennél jobb környezetvédelem?

Kb 3 hete dolgoztunk ezen a porotherm házon, 4 kw a hőszivattyú, amivel kifűtik, más családnak szobánként ennyi a nyári klímája.

nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3# tökmindegy a falad anyaga, hőszigetelés mindenre kell
nov. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a beteg épület szindrómára.


Mindegy miből epited, a lényeg a természetes anyagok beepitese.


Kenderbeton, szalmahaz, vályog stb..


Sőt, epitheted porotherm téglából is, és valyoggal vakolsz belül, meszelve, kívül természetes hőszigetelés (Kender, szalma, farost, stb) hajopadlo burkolat olajozva, tetofa égetve lazur helyett, stb.. Sok lehetőséged van. És igen figyelj a bútorozásra is.

nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A leginkább környezetbarát, ha nem építész új házat, hanem egy régit veszel, es esetleg ujitasz fel (pl karbon labnyom szempontjabol).


Ha azt érted alatta, hogy egeszseges a belső mikroklima, akkor viszont érdemes lehet újat építeni. Régi házakban elofordulhatnak ma már mergezonek tudott anyagok vagy szennyezések.

nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!