Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes lenne megvenni a...

Érdemes lenne megvenni a szomszéd telket befektetési céllal és mini parkot létrehozni belőle magunknak?

Figyelt kérdés

Aztán ha kirepültek a gyerekek, akkor eladni? Mert amúgy a saját telkünk se olyan kicsi, 2 ember bőven el van rajta, nagyobb családdal nem lenne hülység a szomszéd telek. 20 év múlvára meg jól fölmenne az ára.


Kontra: gondozni meg locsolni egy 600 nm-es részt 20 évig. Kimit tenne??


tegnap 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehetőséged van megvenni akkor vedd meg. Akkor tuti nem lesz olyan szomszédod azon az oldalon aki nem tetszik neked. Azt pedig nem tudhatod mire lesz később szükségezek, lehet hogy épp ez lesz majd jó, hogy oda a szomszédba tud a gyereked építkezni.

Nagyon sok lehetőség van és egy 600nm-es telek nem túl nagy, hogy ne tudd gondozni. Ha nem akarsz vele sokat foglalkozni akkor ültesd be olyan növényekkel amik nem igényelnek sok munkát, mint egy vadvirágos fűmagkeverékkel beszórt terület, amit nem is kell nyírni vagy díszbokrok, amik szépen mutatnak, mint a boróka és hasonlók, de nem kell sem permetezni, sem metszeni.

Nekünk szerencsénk volt és pont amikor a szüleink költözni akartak akkor lett eladó az egyik szomszédos ház és azt tudták megvenni. Pont a covid előtt, így nem kellett aggódni az idős szülők miatt, hisz itt voltak a kerítés túloldalán. Most is elég szépen átsétálni ha gond van.

Még előtte eladó volt egy üres telek az utca túloldalán és sokat gondolkodtunk azon, hogy meg kellene venni esetleg befektetésnek. Akkor sokallottuk, nem is akartunk már építkezni, elég új a házunk így is. Azóta bánjuk, hogy nem vettük meg. Nem sokkal később már kétszer annyit ért, mint amennyiért eladták és most sajnos egy társasházat építettek fel rajta.

Nem tudom milyen nálatok a lakáshelyzet, de akár egy konténerházat vagy valami mobilházat is felállíthattok a telken és kiadhatjátok bérlőknek és azokkal tartathatnátok rendben a kertet. Aztán ha pénz kell akkor eladhatjátok az egészet, a mobilházat is lehet külön eladni hogy építhessen rá rendeset a vevő.

tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Hogy én mit tennék? Én nem venném meg, mert egyedül élek, és igényem sincs miniparkra ( vagyis arra lehet, de a plussz munkára, arra nem) De költséggel is járna, ha beültetitek növényekkel, meg fűvel. Én a saját telkemből 500 nm-t adtam el a szomszéddal közösen valakinek, aki a két telekből egy rendes építési telket hozott létre. De még így is maradt 900 nm.
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A különálló telkek mindig jó befektetések, már ha jó helyen vannak, és ha viszonylag olcsón tudsz hozuájutni. Ti tudjátok, hogy mennyi energiátok, időtök van gondozni. Bár ha előbb is el lehet adni, és ha befektetési céllal veszitek, akkor nem muszáj parkot csinálni belőle, hanem elég levágni a gazat.
tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Ma a legjobb befektetés az ingatlan.Jobban kamatozik,mint a bankban a pénz.

Ez nem egy nagy telek.Én bíztos megvenném.

tegnap 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos megvenném, ha lenne rá pénzem. Már csak azért is, hogy ne egy befektető építsen rá olyan házat, amiből mindenki az én udvaromra bámul.
tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha megvan ra a penzetek, mindenkepp erdemes megvenni. Nekem is van egy hasonlo meretu telkem a "szomszedban"; en az egeszet bevetettem fuvel, amit tavasszal meg nyar elejen 2 hetente levagok, nyar kozepen a nagy kanikulaban, foleg ha nincs eso, nem is no, olyankor nincs vele semmi munka. Locsolni nem szoktam, extra penzt nem koltok ra. Egy benzines funyirot azert erdemes venni, azzal hamar megvan.
tegnap 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én megvennem mert hosszútávon nagyon jó befektetés és addig sincs szomszédod.

Később lehet hogy jó lesz az egyik gyereknek vagy akár építesz rá te és a mostanit meg eladod.

ma 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!