Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki az aki ma Magyarországon...

Marcika1558 kérdése:

Ki az aki ma Magyarországon Budapesten vagy valamelyik megyei jogú városban megteheti, hogy építkezzen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy teljesen új házat épít (nem felújít!) szerintetek az már gazdag?

aug. 22. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

-A felső 20% gazdag réteg

-Külföldiek (osztrák, kínai, stb. bár ezek inkább felvásárolnak)

-Protekciósok, építőipari bennfentesek (okosba).

aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj... Nekem egy kolléganőm most építkezik, ő elég f*sul keres, mert olyan helyen dolgozunj, ahol bértábla van. A szülei nyugdíjasok, úgyhogy nem is onnan jön a pénz. A pasija valami vállalkozó, de nem nagyban csinálja, kis könnyűipari cuccokat gyárt. Vettek egy 50 milliós telket, meg hozzá egy 20 milliós garzont, hogy tudjanak hol lakni, míg épül a ház. Ez kb 3 éve volt, lassan kész a ház. Őszinte leszek, gőzöm nincs, miből, ennyi hitel a világon nincsen.
aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltetlen gazdag de biztos olyan aki nem minimalbert keres és jól is bánik a pénzzel.

Egyik haverom vállalkozo, a felesége nem csinal semmit, szoval a vallalkozasbol élnek. Vettek egy olcso telket, a szuloknel laktak, soha nem koltottek alberletre, ugyan azzal az autoval jarnak kozel 10 eve. Elkezdtek epitkezni de ugy egyeztek meg a generalkivitelezovel hogy bizonyos dolgokat maguk csinalnak meg. Tetőalá hozták a házat és ők saját maguk családi segítséggel megcsináltak a bukrolást, ikeas konyhat szereltek be, szigeteltek, ajtókat építettek be, gipszkartonoztak, festettek. Ezzel rengeteg penzt megtudtak sporolni. Gyakorlatilag a belső munkálatok nagy részét saját maguk csinalták ami csak anyagára került. Ismerős leszamlázta nekik mert hitelt vettek fel és kellett a számla a munkákról.


Másokról is tudok akik építkeztek, nagy a család és segítenek a testverek, unokatestverek mert sokan közülük az építőiparban dolgoznak.


Én senkit nem ismerek aki teljesen a nulláról indult, mindent megkellett venni és mindenhez szakembert kellett hívni.

Én is megtudnék magamnak csinálni pár dolgot mint pl glettelés, festés, szigetelés, kisebb burkolást is, laminált padlót is leraknám. Van barát akivel megtudnám beszélni hogy olcsón megcsinálja nekem a konyhát meg pár bútort.

aug. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Multiknál dolgozó középvezetők, akik már középkategóriás céges autókkal járnak.

Ezeknek általában 1-2 millió nettó fizetése, kocsira nem kell költeni, és probléma nélkül bevállalnak havi 3-600000 ftos hitel törlesztőt, vagyis 40-100 millió közötti hitelt

aug. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Tanár, óvónő, ápoló és egyéb azóta is "jól" kereső közalkalmazott barátnőim jellemzően a nagyijuktól örököltek 25-35 éves koruk körül valami ingatlant. Aztán amikor férjhez mentek és rájuk jött, hogy gyerekestül irány a zöldbe, akkor két fizetésre felvett hitellel megtámogatva az örökölt önerőt már tudtak építkezni.
aug. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan még mindig hitelből építjeznek mert nincs 80-100 millió forintja de simán ki tud fizetni havi3-400 ezer törlesztőt.
aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, az első lépés hogy legyen telek ahol építkeznek. Ehhez hozzájuthattak örökléssel vagy ott vették meg korábban ahol akkor még semmi nem volt és amíg a pénzt gyűjtögették, addig körbeépítették őket. A testvéremék is így voltak vele. Tudták hogy kb. hol szeretnének építkezni, családhoz közel, de ott nagyon drágák voltak a telkek. Ezért mentek egyke messzebb a kereséssel, amíg találtak egy olyan építési telket amit ki tudtak fizetni. Amikor megvették akkor az utcában csak pár régi ház és egyszerűbb olyan épület volt amit vikkendháznak neveznél, nem rendes lakóház, de 1-2 napra el lehet benne lenni ha ott akarsz dolgozni a telken a gyümölcsösben vagy a veteményesben. Azért már volt ott annyi lakó, hogy látszott értelmes környék lesz egy idő után és a tömegközlekedés is megoldható volt.

Aztán vártak pár évet, szedték össze a pénzt, a szülőknél laktak. Az építkezésük 6 évig tartott, először a háznak csak egy része lett kész az épületen belül, ami ma már egy külön lakrész, 1 szoba+fürdőszoba+apró konyha/előszoba. Ez most irodaként működik mert az egyikük otthonról dolgozik. Már meg volt az első gyerek amikor a ház többi része még nem volt készen és még akkor is sok dolgot csináltak meg amikor már át tudtak költözni. Már 10 éve kezdték de még mindig nincs minden készen, mert amikor van valamire pénzük akkor megcsinálják. Mostanra az utcájuk tele lett házakkal, sok a drága ház meg több társasház is épül, egyre felkapottabb lett a környék.

De ugyanez történt meg azon a területen 20 évvel korábban ahol a család lakik akikhez közel akartak lakni. Ott is a régi, kis házakkal teleszórt utcákban sorra elkezdték megvenni a telkeket, a házat lebontották és helyette építettek olyanokat amiknek az értéke ma már hatalmas és amik miatt mások is ott akartak építkezni, így már a telkek is nagyon sokba kerülnek.

Nem lehetetlen Budapesten az építkezés, csak nem ott kell próbálkozni ahol már a telek ára annyiba kerül amiből egy házat fel lehet építeni. Maga a ház felépítése mindenhol ugyanannyiba kerül, mindegy, hogy egy kis faluban csinál valaki 2 szintes házat 5 szobával, medencével, vagy Budapest közepén. A telek az ami a kis faluban lehet, hogy ingyen volt, adta az önkormányzat csak költözz oda, Budapest közepén meg 100 millió.

aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Építkezés esetén a telket praktikus minél hamarabb megszerezni. Ennek is megy felfelé az ára, ha meggondoljátok magatokat, és jó helyen van adott településhez mértem, könnyen lesz rá vevő, és biztosan követte az inflációt az értéke.

Én 2018 elején vettem egy nagyon jó helyen lévő telket 1 millióért, mikor építkeztem 2022-ben már 8 volt a legolcsóbb a falú határába a semmi közepén. Jelenleg 12 körül mozognak közművek nélkül.

Na a közművek kényes téma, ez legyen a 2. lépés az építkezés felé, 1-1,5 év a komplett közművesítés, ráadásul nem olcsó. Évről évre drágább lesz, így ezt is érdemes minél hamarabb elindítani.

Nagyon sok milliót megspóroltok ezzel a módszerrel.

aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igen, mi is így tettük. Amikor megvettük még 10,5 milliót fizettünk a telekért, amikor 2 évvel később építkezni kezdtünk, már 15 milliót kínáltak volna érte. Pár évvel később már 20 millióért kelt el a szemben levő ugyanilyen üres telek, most meg meg már közel 30-t is elkérnek érte újabb pár év elteltével, mert a terület egyre szebb, üres telek meg már csak pár maradt.
aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jó vàlaszok… ja nem hahaha.. 1-2 ember értette meg a kérdést többi azt írja városon kívül évekkel ezelőtt kik mennyiért vettek. 1 milliós telek 2018-ban na hát ez aztán nem a kérdés kategoriája. Az biztos valami kis falu végén van…
aug. 23. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!