Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 5,5x5 méteres alapterületű...

Egy 5,5x5 méteres alapterületű terasszal szeretnem toldani a házam egyik oldalát. Az alapozásnak a fa szerkezetet kell elbirnia amit a betonalapra építünk, a tető belül lambéria, kívül lemeztető. Milyen sávalapot kell ehhez betonoznom?

Figyelt kérdés
Milyen mélyre kell leásnom, valamint a beton szélessége és vastagsága mennyi legyen. Természtesen vas szereles is lesz benne. Az sáv alapra megy még 2sor zsalukő, plusz a ház fala és az alap közé 10cm xps.
aug. 19. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Talajviszonyoktól függ.

Én lemennék addig, amíg terhelhető altalajt találok.

A ház milyen mélyen van alapozva?

aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Régi építésű, nem tudom egyenlőre hogy meddig van. Hát akkor marad a 80cm. De oda milyen magas betonréteg kell? A föld szintjéig azaz kb 80cm? Vagy eleg 50es arra már mehet a zsalukő?
aug. 19. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor innentől bízd inkább valami hozzáértőre.

Vannak már kifejezetten olyanok, akik ilyen kerti tároló meg kisebb betonozási munkákat vállalnak. ők majd tudják és le is tudják majd húzni neked vízszintesre

aug. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!