Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályog lehet problémás?

Vályog lehet problémás?

Figyelt kérdés

Üdv, ha esetleg van aki hozzaerto vagy tapasztalt vegyes falazatú ház ügyben azokhoz szólna a kérdésem.

Adott egy ingatlan.

Kő alappal , részben vályog falazattal, többi része tégla/terméskő. Azt hiszem.

Kívülről fa az épület burkolata (kb fa ház hatást kelt) nem tudom mi ennek a burkolatnak a pontos megnezevezése, illetve belül gipszkartonnal borított.

Mennyire lehet ez problémás, értem ez alatt azt hogy "berohadhat " -e a vályog vagy okozhat e valami problémát?!

A vályog hogy mekkora részt képez a falazatban azt sajnos nem tudom.

Vásárlás előtt állunk, gyönyörű a ház de emiatt nagy a félelmem.

Nő vagyok hozzá értő nem vagyok:)

Kérem tapasztaltabbak válaszát, köszönöm!

Szép napot!



júl. 17. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézessétek át egy műszaki ellenőrrel. Mi anno beleszerettünk egy házba, jó áron is volt, szép is volt, de aztán elálltunk a vásárlástól, mert nagyon sok hibát mondott el, amit nem vettünk észre, vagy ami 10-15 év múlva került volna többszörösébe, ha nem csináltatjuk meg 1-2 éven belül. Utána már csak tégla-beton házat mertem megvenni inkább többért. De persze sokan laknak vályogban, vegyes falazatúban, sőt vannak modern építésűek is.
júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A vályog PROBLÉMÁS!

Soha nem vennék olyat, ami akárcsak részben is vályog, csak baj van vele, penészedik, nyirkos, nem kezelhetö, csak baj van vele.

júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a vályog az problémás. Viszi a pénzt, állandóan költeni kell rá.
júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, gyanítottam hogy ilyesmik lesznek. Várom még a tapasztalatokat, illetve ha van ellenvélemény azt is.

Statikus vagy műszaki ellenőr kellene az átnézetéshez inkább?

júl. 17. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:

A vályoggal akkor van gond ha nincs vízszigetelès, ès új anyagokkal ujjították fel, amelyeknek sokkal rosszabb a páraáteresztèse. Ugyanakkor ha jól távoltartják a vizet, kevès a talajnedvessèg, akkor több minden megengedhető.

Sajnos leírni kevès, hozzáèrtővel kellene megnèzetned.

Lehet, hogy alaptalan a fèlelmed, mert van vízszigetelèse, ès akkor soha semmi gondod.

Aki nem èrt a vályoghoz mint te, az csak annyit tud, hogy vizes, dohos. Pedig ez már az odaengedett sok víz következmènye, ami az elhanyagolás jele.

júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, valóban ennyit tudok.

Ezért is keresek tapasztalatokat.

Szakembert keresek, egyébként is gondoltam rá, de ezek a válaszok most megerősítették hogy valóban kell.

júl. 17. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Javaslom vályogos csoportok tapasztalatait olvasgatni. Mednyánszky vályogházak könyve is jó olvasmány. Nem lehet kategorikusan kijelenteni ezzel a témával kapcsolatban semmit, mert mindenre van ellenvélemény. Ami viszont lényeges információ, hogy régen használt anyagok és technológiák együttese, ami az akkori kor emberének az igényeihez igazodott. Mai is van szuper élhető házak, de van amikor kompromisszumot kell kötni az ízlés/igények tekintetében az épület érdeke miatt.
júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kèrdezd meg van e a falaknak ès az aljzatnak vízszigetelèse, ha van akkor mikor kèszült. A belső felújítás mi volt ès mikor csinálták(betonozás, burkolások, csempe, gipszkartonozás). Mikor volt festve.

A friss festès, gipszkartonozas, felújítás1-2 èves, mindent eltakar, mèg nem biztos, hogy kijöttek a problèmák. Ha legalább 4-5 èves minden, akkor jó esèllyel jó lehet.

De mindenkèpp szakember.

Ezek után szakember már kèpet tud formálni, ès helyszínen rájön a sumákra is.

júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon érzékeny a nedvességre, párára, csapódó esőre. Minden évben javítani kell rajta valamit. Amit látsz ma a tüzépen anyagokat, azok nem nem összeférhetőek a vályoggal. Minden a vályoggal minden lassabb és nehézkesebb.

Ezzel viszont még úgy ahogy együtt lehet élni, viszont a fő probléma az, hogy vályogfalat abból építettek, amit éppen találtak a környéken ásott agyaggödörben, amilyen szalma volt abban az évben, amilyen tudása éppen volt a lakóknak. Nagyon változatos az összetétele és a minősége. Akár még adott épületen belül is.

Vályogházat mindig a csórók építették, ott spóroltak rajta ahol tudtak.

júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megnézettük, lemondtuk.

Köszönöm a segítségeteket/ hozzászólásokat!

júl. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!