Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetesház, így...

Könnyűszerkezetesház, így károsodik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy könnyűszerkezetes(fa)ház vásárlása előtt állok. Láttam 1-2 apróságot és szeretnék segítséget kérni, hogy ezek a tényezők ronthajták-e a faszerkezetet?


- Első körben, amikor megnéztem láttam, hogy a tetőszerkezetnél/padlásfeljárónál a tulajdonosok a feljárót nyitva hagyták. Ezt kivülről lehet megközelíteni, nem a házból.


Nos, ez mennyire veszélyes? Értem ez alatt, hogy mindig mondják, hogy a fakönnyűszerkezetnek zártaknak kell lennie, mert ha az ilyen típusú házakba farágóbogár kerül akkor végük.

Most ezt a házat 2-3 éve nem lakják és így nyitva volt, ez mennyire probléma?



- Illetve a beltérben úgy oldották meg(fürdőben, konyhában is), hogy a gerendák+szarufák látszódjanak. Legalább is egy részük. Ezt lefestették, rendbe tették, esztétikus, nem tűnt rosszállapotúnak a ház egyik része sem.


Mekkora probléma, hogy a belsőtérben a pára miatt szoktak párazárást csinálni, de ezek a gerendák+szarufák szabadon vannak. Okozhat gondot?



Köszönöm előre is a segítséget!



jún. 27. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A feljáró nyitottsága nrm jó, de mivel úgyis vannak rèsek, a rovarok befèrköznek anèlkül is. A szabadon álló gerendáid ha jók, akkor jók -ennyi.

A gondot az okozza amit nem látsz jelenleg.

Nem tudod, hogy a beèpített fa le volt e kezelve valamikor, így mennyire áll állt ellen a rovaroknak gombáknak. Vizes helyisègekbe volt e felkenve vízzáró mindenhol;-ha nem, akkor a falban lèvő fák mennyire

károsodhattak?

Milyen jó volt valamikor a kivitelezès, a rètegrendek jók a a falaknál, nem esett össze a gyapot, nem e hőhidas valahol a sarok, amiből sok van(hőkamerán látszana)

jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A szigetelést nem láttam sajnos. A tulajdonos azt mondta, hogy fóliázták a vizes helyiségeket, viszont hogy a fát kezelték-e azt nem tudta megmondani.


Ha ilyen bogár vagy bármi bekerül erre van olyan szer vagy eljárás, amivel meg lehet szüntetni a problémát? Vagy utókezelni? Vagy ott a háznak vége van?

jún. 27. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden ház padlásának átszellőztetettnek kell lennie!

Azt, hogy nyitva volt a padlás feljáró csak nagyobb légáramlatot biztosított, és a madarak is be tudtak fészkelni. A cserepek alá rakott cserép háló csak nagyjából véd a rovarok ellen. A picik átjutnak rajta.


A látszó gerendás födém a padlásról van pára zárva, ez nem lehet gond, sőt ezt a legkönnyebb javítani.


A szerkezeti hiányosságokra kell figyelni, ehhez nem árt építészt hívni 1-200000 között kér általában. A legjobb, ha vannak képek az építéséről.

födém: dupla normál karton vagy 15 mm-es piros tűzgátló. A padláson fel kell hajtogatni a szigetelést és ellenőizni a pára zárást.

Falak: mindenhol dupla normál karton, a válaszfalakon 2x2 réteg. A válaszfalakba min 5 cm szigetelés benne van-e, 7,5 cm az ideális.

Főfal szerkezetbe megy a gépészet vagy előtét falba? Utóbbi az ideális, az előbbi sem probléma, ha minden egyes fal áttörés megfelelően pára zárva van. Ezek feltárásához ki kell szedni a kapcsolókat a falból, több helyen.


A kenhető víz szigetelést az utóbbi 5-10 évben kezdték használni, és sokszor hiányosan alkalmazták a technológiát. Ha ez nincs, mert kideríteni nem tudod, akkor sincs nagy gond, ha a kádnál és zuhanyzónál jó a szilózás. A probrémát akkor okozhat ennek a hiánya, ha sarkoknál és a kádnál/zuhanytálcánál nem javítják ki a szilózást és/vagy rendszeresen úgy használják a fürdőt hogy úszni lehetne a padlón.


A homlokzati szigetelés kezdősora és belső padló szint eltéréséből lehet következtetni a padló szigetelés vastagságára. Általában 6-8 cm beton van az eps-en.

Könnyűszerkezetes házaknál a nyílászárót mindig külső szerkezet síkjára állítják be így ami az felett van az a szigetelés vastagsága. De a 2000-es évek elején maga a szerkezetbe rakott szigetelés is elegendő volt az energetikai előírások eléréséhez. Na az ilyen házakat pluszban szigetelni kell, mert átmelegszenek.

jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!