Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi 1 kwh -nyi, napelemmel...

LatteMachinator kérdése:

Mennyi 1 kwh -nyi, napelemmel előállított energia fajlagos költsége (megtermelt mennyiség / összes költség (anyag, munka, engedély, stb.))? Árajánlatok értékeléséhez volna rá szükség.

Figyelt kérdés

jún. 25. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy te használod el elektromos autó töltésére, mert akkor 73 forintot ér 1 kWh. Annyiért nem töltöd le, hanem megtermeled magadnak. Ha meg nem tudod felhasználni (mert napközben odavagy dolgozni) és feltöltöd a szolgáltatódnak, akkor durván 5 forintot kapsz 1 kWh áramért.
jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért ér 73 ft-ot, amikor 39 Ft 1 kw áram?
jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocs, félreérthető voltam valszeg. A kivitelezésre gondoltam, hogy mondjuk egy 5000 kWh -s rendszer telepítése mennyibe kerül.
jún. 25. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:

2022.11-ben 2,2 millió volt 5,6 KWh rendszer 14 db panellal 5 KWh inverterrel. Nekem 2023.01-től 10 évig éves szaldóm és megéri. De 4,6 ft/kwh áron veszi meg a többletet a szolgáltató és külön forma nyomtatványt kell kitölteni azért, hogy megkapjad a pénzt (nettó áron veszik meg).

Ez termel évi ~6700 KWh-t, mert jó a tájolás és nincs árnyék probléma, csak a felhők. Ebből használok el évi ~2000 kwh-t, ez csak a háztartás. Majd, ha elkészül a szauna meg meglesz a jakuzzi valószínűleg megduplázódik az áram felhasználásom. A szauna 9kw-os kályhával lesz, a jakuzzi pedig 3x16A igényű 3 kw-os fűtőszállal, 3 motorral (5 éves terv).

jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!