Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik hővisszaverő vakolat?...

Létezik hővisszaverő vakolat? Nemcsak a világos színre gondolok. Ha tényleg lenne ilyen, én szomszédként mit tehetnék, hogy ne engem melegítsen a kánikulában?

Figyelt kérdés
A szomszédban épült egy kétszintes ikerház. A délutáni nap őket süti, mégis az én -akkor már árnyékban levő teraszomra ki sem lehet menni, olyan hőség van, idetükrözi a forróságot. Amikor rám süt a nap, az ellen tudok védekezni, de ez ellen mit lehetne tenni? Némi növényzet még van az én oldalamon, de már elkezdett minden kipusztulni, náluk meg a ház és kerítés közötti 3 m-en csak térkő van, meg egy ezüst színü autó. Az én házam kb. 8 m-re van a kerítéstől, tehát az ő házuktól 10-11 m a távolság.

jún. 21. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nincs megfelelő légmozgás az udvarodban.
jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az elképzelhető. De tudok valamit tenni ellene?
jún. 21. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Amit te tudsz tenni: legyen minél nagyobb felületen pázsit a házad körül + ültess valamilyen dísz- vagy gyümölcsfát a terasz mellé, amely majd jó magasra megnő és árnyékol. Az ikerházas szomszédoddal határos kerítésedet futtasd be örökzöld kúszónövénnyel (borostyán, iszalag), vagy ha lehetséges, akkor ültess a kerítés mellé magas növésű, lomblevelű örökzöld cserjéket (pl. babérmeggyet).
jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahogy a #3 is javasolta, kb. így kellene kinéznie a terasz és a kerítés közötti kertrésznek: [link]
jún. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok valamit ültetni. Olyasmi kellene, ami örökzöld, gyorsan magasra nő, de bírja a meleget is. Van a kertemben közöttünk két fa, és bokrok is, de a házuk föléjük magasodik, így nem védenek tőlük. A kerítés melletti sövény ezért nem lenne megoldás. Még az utcán is levágatták a kertre, és a házukra árnyat adó fát, mert "szemetel". Azóta van nálam még melegebb, mert az ő házukat méginkább süti a nap, az meg ugye rám tükrözi a forróságot. Náluk pázsit, meg térkő van, se egy bokor, se egy fa. Ráadásul most kellett kivágatni a teraszt kora délutánig árnyékoló fámat, mert tönkrement 😓 Amíg megnőne a most ültetendő nővény, addig is az átverődő hőtől vajon védene-e egy napvitorla?
jún. 22. 09:13
 7/7 SZTANN ***** válasza:
100%
Csakis rengeteg növénnyel tudsz javítani a helyzeten. A kerítést magasíthatod az ő irányába pl. borostyánnal, ami nagyon gyorsan felfut 3-4 méterre is és örökzöld. Addig pedig sokat kell öntözni azt a részt, hogy ne csak nőjön a fű, hanem hűtsön is. (A hülye térköves fagyilkos szomszéd majd hozzád jár friss levegőért :-) )
jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!