Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kötnétek össze két...

Stefikoko kérdése:

Hogyan kötnétek össze két épület alapját?

Figyelt kérdés

A tervem az, hogy egyrészt a kengyelekhez erősített 4 szál (2 felül, 2 alul) 8-as betonacél szálnak fúrnék 4 furatot a meglévő épület alapjába (8-as betonfúrószárral). A furatok kitisztítása után betonjavítóval kiönteném és bevezetném a 4 betonvasat. A betonjavító megkötése után az új épület sávalapját elkészíteném.

Emellett a sávalap megkötése után menne rá 2 sor zsalutégla, melyek között vízszintesen szintén betonvas futna, melynek ugyanúgy fúrnék egy furatot a meglévő ház falába/lábazatába és ott is ugyanúgy összekötném.

Szerintetek ez mennyire lenne így jó? Köszönöm a véleményeket!



máj. 31. 14:56
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
67%

Csinálni nem csináltam csak láttam köművest aki a bátyámnál dolgozott. Belefúrt a régi alapba négy lyukat. És lyuk méretü betonvasat ütött bele

Nagy kalapáccsal ütötte bele , ahogy láttam nem volt egyszerű. Majd ezelet

máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha összekötöd a két alapot, akkor statikailag minden felborul! Tessék szakembert hívni és szakvéleményt kérni. Jogilag hozzá sem nyúlhatsz az alaphoz laikusként.
máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem kötném össze, a régi épület alapja bizonyára megállapodot, az újjé meg mocorogni fog egy picit. Azaz nem tud együtt mozogni a kettő. Inkább rakj dilatációs hézagot, meg rugalmas kitöltést közébük.
máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hasonlóan szokták, de nyolcas elèg karcsú, ès megfelelő ragasztóval bele kell ragasztani.
máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én szóltam!!! Bárki küldte az alábbi üzenetet, szégyellje magát!


"Jaj szerinted mindenki annyira jogtisztelő mint te vagy? 😅 Egy nyamvadt vasbetonról van nem valami száz méteres betonépítményről te f@sz! 😂🤣"

máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

8-as betonacél??

:DDDD

Azt b..meg kézzel elhajlítom...

3-assal értek egyet. Nem kéne összekötni. A két ház nem fog együtt mozogni.

Kivülről tegyétek rá a szigetelést és nem fog látszani a hézag.

De mindenekelőtt egy szakembert meg kell kérdezni mindenképpen!

máj. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A vasakat félreírtam: a kengyel lesz 8-as, a hosszanti vasak 10-esek, így az alapokat összekötők is. Nem írtam le minden részletet a kérdésben, így azt sem, hogy a két épület egy tetőszerkezet alá lesz hozva és szigetelve, vakolva, úgyhogy a dilatáció nem játszhat, a külön mozgás nem megengedhető.
jún. 1. 15:50
 8/16 A kérdező kommentje:
Illetve az épületek melléképületek: az új egy könnyűszerkezetes (~16m2), a másik kisméretű tégla (~30m2). Műhelyként és tárolásra lesznek használva.
jún. 1. 15:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Nézd, a legtisztább az, ha építesz neki teljesen elkülönülő alapot. Még anyagot is spórolsz. De megintcsak azt tudom hangsúlyozni, hogy egy alap nem csak betonból és vasból áll. Ha nem jól építik meg, akkor az olyan, mintha ott sem lenne.
jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem írtam le minden részletet a kérdésben"

De elvárod hogy kész tervekkel szolgáljunk.

A 10-es vas is kevés.

Amit leírtál ahhoz hozzáértő mérnök, statikus kell aki kiszámolja neked hogy hova, mit, mennyit, mekkorát, milyen megoldással kell beépíteni.

Hidd el hogy olcsóbb lesz kifizetni a mérnököt, mint utána életed végéig javítgatni a repedéseket a tetőn meg a falakon.

jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!