Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályogház külső falak cseréje?...

Vályogház külső falak cseréje? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kádár kocka ház, magas betonalapra épült, de a külső falak vályogból készültek. Belül 30-as régi, tömör tégla válaszfalak vannak.


Mostanság a vályogházakat sokan nem szeretik a vizesedés miatt, ha úgy alakulna, nem tudom hogy létezik-e ilyen megoldás, de a külső falakat ki lehetne cserélni?


Valahogy aládúcolni a tetőt és a vályog helyére téglát vagy valami könnyűszerkezetes korszerű falazást beépíteni?


Elnézést ha buta kérdés, de ti találkoztatok hasonló megoldással vagy szakemberként csináltatok már ilyet? Mennyire rizikós vagy mennyire drága egy ilyen "felújítás"? Egyáltalán létezik-e?


Köszönöm előre is a válaszokat!



máj. 30. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Födém miből van?

Mindent meg lehet oldani, az a kérdés ki akarod-e, ki tudod-e fizetni.

máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:
88%
Ha rendes betonalapja van akkor jó eséllyel nem fog vizesedni. Én nem fognék bele csak azért, hogy hátha egyszer fog, de ha igen akkor is vannak utólagos megoldások.
máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetséges, de nagyon nagy munka és nagy költség. Én csak olyanról láttam videót, hogy alap nélküli vályogháznak bontották ki a falát, alulról aládúcolták és utólag megcsinálták a sávalapot, aztán visszafalaztak. De óriási munka. A te esetedben szerintem is felesleges lenne, a vályogfal teljesen jó anyag, ha nem vizesedik, és ahogy írták, ha jó az alap, nem fog vizesedni.
máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Youtibe-on és fb-n keress rá a 200 éves ház-ra. Szakiellenőr yt csatornán is találsz róla videókat. Olletve most készül egy újabb vályog felüjótás is majd, érdemes bekövetni, hogyan alakul


Igazándiból amit kiszúrtem legfontosabbnak az a falak kiszárítása és mielőbbi kipótlása.

És a módszere tényleg jónak tűnik... tehát amikor az egész fal mellett mélyen kiássák drainezés miatt, az életveszély... tényleg csak ez a lemez kell 10-20 centire a talaj alá, ami a döntről érkező vizet kivezeti 1-1,5 méterre a faltól. Illetve nyilván olyan terepviszonyokat kell kialakítani, hogy ne tudjon egyáltalán visszafolyni a víz a fal közelébe. És akkor ez után már lehet dolgozgatni... 1,5-2 évet mond mire kiszárad ezzel a módszerrel, de elvileg nem kell megváeni..


Na mindegy, nem mondok többet, mert nem értek hozzá, csak így tetszik a téma, és tényleg egy jó szakinak tűnik ez az ember, technológiai előírásokat betartva.. hát na, nem véletlenül ellenőr...

máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont hogy a betontól fog vizesedni, mert nem engedi elszivárogni a vizet. Egyébként biztos, hogy vályog fal? Kádár kockákat jóval későbbi időszakban építették.
máj. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!