Napelemrendszer mellé jól szigetelt új házba érdemes hőszivattyús kazánt venni?
-A klimák a gázkazán és a gázvezeték telepitését is kihagytam. Technikailag egy hőszivattyú telpitése nem több mint egy klima telepitése.
- Lehet pár példát találni.
-A rosz méretezésről nem a hőszivattyú tehet. Az állandó teljesitményű gép parasztvakitás/reklámszöveg. Minden gép teljesitménye csökken a külső hömérséklettel. Az állandó teljesitményű gépnél simán más adatott reklámoznak.
-A kompresszor élettartamát kapcsolási számra adják meg nem évre. Amit mondasz 90%-ban hibás kivitelezés kővetkezménye. Sok gépre kapsz 10 év kompresszor garanciát.
-Padlofütéssel is lehet hüteni csak kissebb teljesitményre képes. (Új épitésnél nincs lényeges külömbség felületfütések között)
"echnikailag egy hőszivattyú telpitése nem több mint egy klima telepitése."
A képeken jól látszik igények függvényében mennyi minden kell hozzá pluszban, és az alábbi telepítési árakban fel is sorolják nagy vonalakban.
Ez még nem is drága, látnátok egy Daikin, vagy Panasonic árajánlatot:
" [link]
Ezek általában gázpalackok voltak, és panelekben nincs gázkazán csak gáz tűzhely. 5 évente kell cserélni a lakásokban lévő gáztűzhelyek bekötésére szolgáló vezetéken lévő golyós csapot és flexibilis csövet! Nem cseréltetik, pedig rá is van írva, mert fizetni kell érte...
Konkértan egyszer sem hivatkoztak gázkazánra a magyar robanások esetében.
"Az állandó teljesitményű gépnél simán más adatott reklámoznak."
Ha egyet is megnéztél volna akkor láthatnád, hogy majdnem 2x akkora, mint a sima, és nem a csomagolás miatt!
"A kompresszor élettartamát kapcsolási számra adják meg nem évre. Amit mondasz 90%-ban hibás kivitelezés kővetkezménye. Sok gépre kapsz 10 év kompresszor garanciát."
Van néhány ennyi garival, de éves márkaszervízi karbantartások kellenek hozzá. Ha egész évben megy akkor vajon hányszor kapcsol ki-be, főleg úgy ha még a hmv-t is ez csinálja?
"Padlofütéssel is lehet hüteni csak kissebb teljesitményre képes. "
Milyen jó a hideg padlón felfázni..., a meleg levegő felfelé áramlik, nem fordítva!
-Ez mind ugyan űhy kell a másik variáviohóz is azzal a külömbséggel hogy akültéri egységhez szükséges anyagokat szorzod a kültéri darab számával.
-Kérlek oszdmegvelünk hogy miben másabb.
-A rendszer kialakitásától füg alapvetően hogy hányszór kapcsól, nem pedig attól hogy van melegviz termelés vagy nincs. Elég hasonló a dolog az automotorokhóz. Teljesen más igénybevétel évi 50k kilométer autopályán németországba ingázvan, mint csak télenhasználva 20k kilométert futárkodáshóz.
Sajnos a hőszivattyú rendkivl érzékeny a méretezésre igy rengeteg probléma van a túl vagy alulméretezéssel. Tipikos probléma hogy beraknak tóéméretezet gépet dupla áronm utána képtelen a gép leszabályozni és 3 percenkánt inditja magát. Utána meg megy a csodálkozás hogy pár év alatt föladja a kompresszor.
Amúhy a hőszivattyú ugyan az kb mint hütő, abból pedig mindenki tömegesen láthat több évtizedes darabokatt.
-Ismerkedj meg a hősugárzás fogalmával.
A padlonál kissebb hőmérséklét külömbség engedhető meg pontosan ezért kisseb az elérhető teljesitmény. A legtöbb lakásban böven elég ez a teljesitmény bármilyen komfortromlás nélkül.
"A padlónál kisebb hőmérséklet különbség engedhető meg pontosan ezért kisseb az elérhető teljesítmény. A legtöbb lakásban bőven elég ez a teljesítmény bármilyen komfortromlás nélkül."
Egy BB energetikás ház padló hőmérséklete fűtés nélkül 19,5-21°C, a szigetelés vastagságtól függően. A padló hőmérséklete fűtés közben, ha jól van kiépítve a rendszer 25-26°C. Sokan már ezt is hidegnek érzik, mert nem meleg a felület.
Ha 19-20 °C-os vizet keringet valaki a padlóban annak olyan következményei lesznek, hogy mindenki papucsba mászkál a házba, a kanapén lazulva hideg érzete lesz az embereknek, mert áramlik a lábukra a hideg, a gyerekek nem játszanak a padlón, végül mindent teli raknak szőnyegekkel.
35 éve hódít a padlófűtés, még jelenleg is ez a legtöbbet alkalmazott rendszer, új építésnél.
A hőszivattyú jelenleg túlárazott rendszer, valamivel meg kell győzni a népet, miért jó használni hűtésre a padlót...
A fűtőpaneles, fűtőfilmes cégek is ódákat zengenek arról milyen sok előnye van és milyen olcsón lehet ezekkel fűteni, és csak 3x kerül többe, mint gázzal, ha a kamu rezsikeretes árakat vesszük figyelembe.
A gázkazánok már vagy 15 éve nem ki-be max módba működnek, modulálnak, hőszivattyú pedig inverteres, és kötelező hozzá egy 50-500 literes puffert beépteni. Ha ez nincs, már buktad is a garanciát, ráadásul pont az ellen találták ki, amire te hivatkozol! A meleg víz ellátás miatt pedig túl kell méretezni, ajánlott a +3-4KW-t.
A másik dolog, ha 3,8KW a hőigény, veszel egy 4 KW-os hőszivattyút, ami -15°C-tud 2KW-t, a többit cekasszal fedezi. Nyitva hagyod az ablakot véletlenül, lehűl a ház 12-14 fokra, majd kb 0,5-1 nap lesz mire eléri újból a komfort hőmérsékletet a ház.
-A padlófütés mindig hideg lesz. 26 fokos padlóakkorse lesz sok esetben amikor kint -15 fok van, ennyi meg van évente két nap talán. Egy újépitésű lakásban 99% nem fogod melegnek érezni a padlót a padlofütés miatt. Ha mezitláb szeretnél mászkálni akkor melegburkolatt és más tipusú felület fütés. Kompromisszumos megoldás ha parkettát raknak ami kompatibilis padlofütéssel.
-Amikor 18 fokos vizet keringetsz hüteni szeretnél, pontosan az a cél hogy "hideg érzete lesz".
-Nem zengtem sehol odákat a hőszivattyúról, most tervezek pl gázkazános rendszert. De ez az egybites hozzá állás hogy az egyik mindig szar a másik mindig jó nagyon gáz. Rengeteg helyen jó megoldás a hőszivattyű, sok helyen meg pénz kidobás.
-Ha 2-3 szorosan túl méretezik nem lesz elég 50-100 l puffer. Pár perc alatt felfüti és úgyan úgy kibekapcsól. A gyártó nem is ennek a jelenségnek kivédésére írja elő hanem azért mert szüksége van a gépnek energiára a leolvasztáshóz. A loketeret télen hüteni meg nem optimális. Amúgy sajnos jópár másik szerelési hibát is ellehet követni. pl láttam gépet amit egy év után megadta magát egy hibás beállitás miatt. Egy év alatt sikerült megprobálnia 15000 elindúlnia. Sajnos a tervezésre nagyon kényesek.
-A magyar szabványt nem tudom fejből és ezért nem fogom meg venni, de a német nem ír semmi ilyesmit elő. Ha megoldot az elöny kapcsolás elég a max teljesitményre méretezni. Mondjuk újépitésú háznál nem ritka hogy nagyobb a melegvizhez szükséges teljesitmény mint a fütéshez.
-Pénzkidobés ilyen helyzetekre méretezni. elöszöris a fütöszál böven elég ilyen helyzetekre is, másodszór meg azért hogy következő 10 évben egyszer 12 óra helyet 10 alatt fütse fel az épületett nagyon nem érmeg több milliot. Jó eséllyel semmivel nem fogod felfüteni félnapnál hamarabb.
Itt elmondják számitási példával konkrét számokkal, ha nekem nem hiszel.
https://www.youtube.com/watch?v=wjsm8qVgFJc
A kérdező nagyon eltünt, még mindig kiváncsi lennék rá mit honnan szedet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!