Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen lenne álmaid háza vagy...

Milyen lenne álmaid háza vagy lakása?

Figyelt kérdés
2023. jún. 8. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Én egy kis kertes házról ábrándozom olykor, ami téglából épült, minőségi anyagokból, vastag falakkal, cserepes tetővel, alápincézve. Olyan helyen legyen, aminek jó a tömegközlekedése (leginkább kötöttpályás) és az infrastruktúrája, de ne legyen túl közel a zajos, nagy forgalmú utakhoz (egy rövid sétát még idős koromban is bevállalnék a villamosmegállóig).

Nem kell, hogy passzív ház legyen, elég, ha jól szigetelt. Szeretném, ha alacsony rezsijű lenne, lehetőleg független a szolgáltatóktól, tehát a nap- és szélenergiát tudnám hasznosítani.

A kert legyen magas kőfalakkal körülvéve, legyen benne ásott kút (de egy fúrttal is beérném). Tartozzon hozzá föld alatti esővízgyűjtő tartály szivattyúval.

Természetesen legyen felújítva gépészetileg, hőszigetelt nyílászárókkal (nem PVC).

Nem kellene túl nagy alapterület, mert egyedül élek, de legyen benne vendégszoba, ha meglátogat valaki.

Egy télikert meg egy terasz nem lenne rossz.

2023. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Megmondom őszintén én a kis panelomban is ellaknék vidáman ha csendesebb lenne és nem lenne folyamatosan büdös a környék a dohányosok miatt.
2023. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz tengerparton legyen, egy ne túl nagy villaépület saját kerttel, udvarral. Legyen közel egy nagyobb város is. 2 különálló lakás legyen benne, amiből az egyiket kiadnám bérbe nyaralóknak, lehetőleg magyaroknak. Lenne egy saját műtermem benne, ahol festményeket festenék. Talán meg tudnék élni, főleg az apartman kiadásból, festményekből önmagában nem valószínű.
2023. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Benne lakom. Nem tökéletes, de alapvetően olyan amilyet akartam, az én elgondolásaim alapján lett tervezve. Egy szauna meg jakuzzi a padlásra jó lenne és egy tündér aki rendet tenne helyettem ugyanott, a többivel boldogulunk. :)
2023. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Már én is beköltöztem, de így egyedül unatkozok :)) Belül szinte kész, most inkább az udvarra költök, hogy az is kinézzen valahogy.
2023. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!