Ha bedaruzták a Leier kör-üreges födémpallókat (vagy Ytong vasaltpallókat), mit csinálnak utána a födémmel? Hiszen egymás között még rések vannak, feltételezem kellenek még utómunkálatok a daruzás befejeztével. Mik ezek a munkálatok lépésről-lépésre?
Illetve honnan tudható meg, hogy egy-egy ilyen (alátámasztás nélküli, azaz) nagy, széles falközöket áthidaló elem hozzávetőlegesen mennyibe kerül(het)?
(Igaz Ytong-ra csak hat métert láttam, nincs meg a kilenc, vagy a tíz méteres, alátámasztás nélküli is biztonságos falköz... Így - talán egyedüli lehetőségként - maradnak az előre gyártott kör-üreges födém pallók...)
Nem, véletlenül sem egzakt pontos számokat szeretnék tőletek látni - nem is lehet - de viszonyítani szeretnék, hogy legalább nagyjából mennyivel drágább (netalán olcsóbb?) egy vaskos fa-gerendás fa-födémhez, vagy egy átlag/standard monolit vasbeton födémhez képest?
Mert még egy körülbelüli viszonyítási alapot sem találok a neten sehol, hogy legalább fel tudjon készülni az egyszeri ember ezek árazására.
Fa Gerendás födém ekkora fesztávnál már nem pálya, max függesztőművel.
Körüregesre árat kell kérni, mert sok mindentől függ. Szállítás, daruzás stb.
Koszorút és felbetont kell még készíteni vasalaással, zsaluzással.
Utolsó előtti rendszer a videóban
E gerendás födém áraira egy konkrét példa, ezek már régi árak, egy 20%ot dobja rá
Az általad keresett üreges födémpalló árára konkrét kalkulátor is van
Végül egy dolgot ne feledj: nem te fogod eldönteni,hogy melyik födémrendszer lesz használható, hanem a statikus! Nem csak ott van a födém, hanem nagyon komoly szerkezeti eleme a háznak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!