Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a kerítés épületnek minősülne?

Ez a kerítés épületnek minősülne?

Figyelt kérdés

Sajnos a beépíthetőség maximumán van az építkezés, de szeretnék egy 10-12nm-es kerti tárolót építeni. Hátsókertbe tudnám tenni, de már az is túllépi a 30%-ot.


Arra gondoltam, hogy egy nagyon vastag téglakerítés (3m széles) lenne hátul a hátsókert végben, amibe tulajdonképpen bele lehet menni és a belsejében lenne a kívánt helyiség. Ezzel át tudom hágni a szabályzatokat olyan értelemben, hogy nem szólhatnak bele? MErt tudtommal akerítés vastagsága nincs szabályozva, meg tudnék nyerni egy pert, max. utána leszabályznák. Én meg mint pionír megtartanám a várfal jellegű kerítésemet.


2022. dec. 18. 09:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ebben a videóban nem hasonló megoldásról van szó, mégis innen jutott eszembe a dolog: https://www.youtube.com/watch?v=QIL9KhhFf_I
2022. dec. 18. 09:59
 2/14 Revolúcióbiológus ***** válasza:
87%
Ha minden oldalról határolt és nem ideiglenes jellegű, akkor beleszámít. S amúgy nem is lenne túl praktikus a kert legvégében elhelyezni a tárolót - annak úgy van értelme, ha a tárolóba eljutáshoz nem kell átvágni az egész kerten, hanem ott van a lakóépület mellett vagy pl. lent a pincében. Gondolj bele micsoda pazarlás, hogy mindig mikor ki kell menned mondjuk a szerszámosládáért átcaplatsz oda-vissza 50 méternyi kerten fagyban, hóban, sötétben, sárban, kánikulában akkor is, ha csak egy csavar lazult ki egy bútorban.
2022. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pont ez a lényeg, hogy kicsi a telek, csak pár métert kéne caplatni.

534nm a telek, széles, a hátsó kerítés majdnem a kötelező 6m távolságban lesz (kb. 8,5M, ha jól emlékszem). Tehát szó sincs 50m-ről.

2022. dec. 18. 10:32
 4/14 A kérdező kommentje:
8,5 méter*
2022. dec. 18. 10:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kerítés definíciójának sztem nem felel meg. Az épületnek viszont igen. Ez egy telekhatárra épített épület.
2022. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mégis meg van szabva valahol, hogy mi számít kerítésnek?
2022. dec. 18. 11:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek van definíciója, különben mindenki másképp értelmezi. Egységes akkor lesz.

A széles kerítésed viszont körbehatárolt, 4 fal, tetővel, ajtóval, ami épület.

A kerítés csak elválasztó építmény.

2022. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És ha álcázva van az ajtó és a tető? Senki nem venné észre, hogy épület.
2022. dec. 18. 11:22
 9/14 A kérdező kommentje:
2022. dec. 18. 11:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sztem ne itt labdázd le, de nem fog menni az elképzelésed sztem tutira.
2022. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!