Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Eloteto oszlopok ala zsaluko...

Eloteto oszlopok ala zsaluko es beton mennyi kellhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kesziteni fogok a haz melle egy elotetot fabol. 10x10es gerendakbol lesznek az oszlopok. A teto lemez lesz, valszeg trapez vagy cserepes.


Sogorom azt javasolta, hogy 60cm melyen legyen 40es zsaluko es abba beton esetleg a 4 sarkaba egy szal vas.

Szerintetek eleg a 60cm vagy inkabb 80 kene?

Szaraz betont fogok keverni. Szerintetek egy oszlop ala hany kg (zsak) beton kellhet?



2022. aug. 23. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


Hivatalosan Magyarországon 80cm a fagyhatár - gyakorlatban az elmúlt 20évben 40cm-ig sem fagyott át. Statikai szempontból 80kellene, de gyakorlatilag a 60 is bőven elegendő.


Vas felesleges bele, egy 40es oszlopzsalu jó lehet, de az 25 magas, így vagy 50cm mélyen lesz, vagy 75, vagy kilóg a felszínből 15cm-t. A kérdés inkább az, hogy mi van az előtető alatt? térkövezve lesz? vagy fű? vagy mi?

2022. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Egyelore siman a fold meg fu.

Tarolas a cel, ne azzon meg pl a tarolando faanyag meg egyebek.


Azert a zsalus megoldast gondoltam mert folosen nem betonoznek le mindent most. Csak az eso ho stb vedelem a celja.

2022. aug. 23. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tegyél 3db oszlopzsalut, a felső így kilóg a földből 10-15cm-t, ez esztétikusabb lesz valamint a gerenda és a talp is ki lesz emelve a fűből--nem fog könnyen rohadni.
2022. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szuper. Koszonom a tanacsot. Belegondolva a kocsibeallo is igy van megcsinalva a terkonel. Ott is kilog.
2022. aug. 23. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Én leásnám 80 centiig!

Oké, hogy globális felmelegedés van és az elmúlt telek enyhék voltak, de ez nem zárja ki, hogy statisztikailag már soha ne jöjjön egy tartósabb keményebb fagy.

Előtetőt nem pár évre építesz, ne azon a pár vödör betonon múljon!

Én zsalukövet nem is raktam. Elég kötött nálunk a talaj. Ástam nagyjából 1-1,5 ásónyom (~30x30) széles 80 cm mély gödröket. Egyedül a tetejét, ami kilóg zsaluztam be deszkával.

A térfogatot már ki tudod számolni a méretből: 72 liter oszloponként. Nekem 6 db oszlopom volt, így összesen: 432 liter.

Baumit zsákos száraz betonnal épp most dolgoztam (mást betonoztam). Egy 25 kg-os zsákból lesz 12,5 liter, azaz egy jó vödörnyi. Nyelni fogja rendesen. Ehhez a mennyiséghez 18 zsák, azaz 4,5 mázsa szárazanyag kell majd.

Én az oszlop alapjába eleve belebetonoztam az oszloptartókat is. Vasat nem raktam bele pluszban. Esetleg terméskövet szoktak még dobálni bele térfogatkitöltőnek.

Az enyém 8 éve stabilan áll.

2022. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, valamit fejben elszámoltam: 35 zsák, azaz majdnem 9 mázsa fog kelleni!
2022. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!