Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Polisztirol hőszigetelés...

Polisztirol hőszigetelés életveszélyes? (főleg ha szakszerűtlen)

Figyelt kérdés

A közelben majdnem leégett egy új ház (még át se adták). Lényegében nagyon olcsón megúszta, mert pár helybéli észlelte a tüzet és oltotta amivel tudta míg kiérkeztek a tűzoltók.


[link]


Ami eszembe jutott:

A hungarocell égett keményen.

A képeken az is látszik, hogy csak pogácsákat tettek a szigetelésre és nem kenték körbe. Talán ez is szerepet játszott a gyors terjedésben.

Az is szembetűnő, hogy nincs alapvakolat a szigetelés alatt. Biztos volt egy tonna légrés a szigetelés alatt.


Eddig nem hittem el, hogy a polisztirol ennyire veszélyes lehet. A kőzetgyapot tényleg jobb választás?


Az már mellékes, hogy ezt a környéken lévő egyik legrégebbi építtető cég készítette akit a legjobban ajánl mindenki.


Az egyébként normális hogy a szigetelésen lévő vakolatot kb tapéta módjára vágták le a tűzoltók? (gondolom az üvegszövet hálóval). Ennyire vékonyan szokás lekenni?



2022. júl. 10. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Mivel a levegő jó hőszigetelő, természetes, hogy nem igyekeznek kiszorítani onnan a levegőt.

Sose hallottam, hogy emiatt a polisztirol veszélyes lenne. Éghető, ez tény.

2022. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valaki jol leirta egyszer, azt hiszem a legaramlat a gond. Lenyegeben a szigeteles mogott terjed felfele a tuz ami egy fafodemes haznal vegzetes lehet.


A sima pogacsazas teljesen szakszerutlen. Korbe kellene kenni a lapokat. Mazli, hogy nem erte el vegul a fodemet a tuz.

2022. júl. 11. 06:28
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

2# teljesen jól írod.

Hiányzik a vakolat, ez nagy hiba, mert a vakolás adja a ház légtömörségét, vakolni mindig kell.

A szigetelés alatt 1cm nagyobb hely nem lehet, mert az elindult légáramlatok,nem jól hatnak a hőszigetelésre.

Pogácsázni tilos a légáramlat és tűzvedzély miatt. Van erre egy kivitelezési könyv is, lehet helyesen csinálni.

A nikecelbe volt égésgátló amit pár éve betiltottak káros hatása miatt, azóta más van benne.

A jó cég teljesen szar kivitelezése. Mindezt a youtubeon egy szakember el is mondja.

2022. júl. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Ma már ragasztóhabbal is lehet polisztirol táblát rögzíteni a falra, holott régebben ez tűzvédelmi szabály volt, (amit nálunk szinte senki sem tartott be), hogy nem elegendő pogácsázni, körbe kell kenni a lapokat annak érdekében, hogy a láng ne tudjon belekapni ha meggyullad. Nem azért nem tették ezt meg, hogy anyagot spóroljanak, hanem azért, mert ez macerás. Nem lehet a tábla legszélét körbe kenni, (úgy nem volna macerás), hanem a szélétől kicsivel beljebb kell egy ragasztócsíkot kialakítani. Ha a szélét kened körbe azzal az a gond, hogy az anyag csak befelé tud elterülni síkra igazításkor, és ezért ez a síkra igazítást jelentősen nehezíti.

A gyanúd nem alaptalan, a szigetelésen lévő vakolatot két rétegben kellene felhordani, a két réteg között száradási időt tartani, ezt a jelenlegi szakemberhiány és a rengeteg megbízás miatt sok cég úgy oldja meg, hogy egy vastagabb réteget ken fel, de az nem tud ugyanolyan lenni, mintha két réteget hordanál fel, azonban nem lehetetlen az sem, hogy ez még nem volt kész, épp a 2. réteg felkenése előtt gyulladt ki, ami nem kizárt hisz volt 2 hét irdatlan meleg, amikor ilyen munkát nem lehet végezni. Másrészt mivel látszanak a rögzítőtárcsák, így szinte biztosra veszem, hogy ezen még csak 1 réteg volt. A két réteg sem vastag, pár mm összesen, szóval nem úgy kell elképzelni mint egy normál vakolatot, hogy 0.5-1cm! Hogy így lelehet tépni, az "normális". Ha megkezded egy helyen, akkor ugyan nagy erőt kell kifejteni hozzá, de letudod tépni, nemesvakolattal együtt (ami normál esetben kerül rá) már baromira nehéz letépni.

A falat nem kötelező levakolni, a téglára is kerülhet a szigetelés, amennyiben a belső fal vakolva lesz, ugyanis a belső fal vakolása elég ahhoz, hogy a légtömörséget biztosítsa. Akkor szükséges kívül vakolni, ha belül szárazvakolat lesz a falon (gipszkarton).

Ha hibákat keresünk: hiba az, hogy az alapot nem szigetelték. Egy új építésű háznál nem így kell szigetelni! Ki kell ásni az alapot 5-10cm-el szélesebbre, mint amilyen széles a sávalap. Külső szélébe be kell állítani XPS-t azért, hogy az alap a föld alatt is szigetelve legyen, azaz az alap az gyak. már annak öntésekor szigetelve van. Utólag is meglehet ezt tenni, de itt egyrészt biztos nem fogják, másrészt meg sokkal egyszerűbb ezt már az alap öntésénél megtenni.

2022. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!