Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány vízkiállás (mosógép,wc,...

Hány vízkiállás (mosógép,wc, hidegvíz csap) köthető 1-1 ág Ötrétegű csőbe? (16-os 20-as egyaránt)

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

a 20-as 5 db,a 16 max 3 kiállás. Ha többet kötnek rá akkor nyomás esés lesz a használatkor és ha valaki épp fürdik akkor az így jár :


https://www.youtube.com/watch?v=p91s07fscMw


:))) ha-ha-ha

2022. jún. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem úgy van rendjén, hogy 20-asból kell egy gerincet csinálni és arról ágazol le 16-osokkal, hogy ez a jól illusztrált szituáció ne történjen meg? Azaz 16-os csőből (indulva) 1-nél több kiállást nem volna szabad csinálni. Nem vagyok vízszerelő, de magamnak szereltem a vizet legutóbb a hétvégi házban, ezt megelőzte némi utánaolvasás és én így csináltam, hogy végigmegy egy 20-as hidegvizes és egy 20-as melegvizes gerinc és ebből ágaztam le minden kiállásnál 1-1 16-ossal, azonban értelemszerűen a bojlerhez hidegvízből is 20-as kiállás került. Hidegvizes kiállásból (bojlert is beleszámítva) 6, melegvizesből pedig 4 készült.
2022. jún. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően mérlegelni kell, hogy mi történhet, ha nincs elég víznyomás. WC tartály, mosógép, mosogatógép esetében max lassabban tölt, de ez egy kevésbé látványos dolog. Zuhany esetében látjuk.


Az átm.20 mm ötrétegű cső az 15-15,5 mm belső átmérőjű (gyártótól függően), ez egy 1/2" bekötés. A legtöbb szaniter (mosdó, kád, zuhany) szabványilag 1/2" bekötést igényel, de pl. zuhanynál az esőztetős megoldásoknál a 3/4" sem feltétlen probléma.

2022. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1/2 csapoló egység: a kis vízigénnyel müködtetett csapolók, pl. ivókút, bidé, kézmosó, szájmosó, WC tartály szelepe, stb.

2 csapoló egység: a nagy vízigénnyel müködtetett csapolók, pl. fürdöszobai csaptelep, a mosókonyhai 3/4"-os kifolyószelep,, a WC nyomóöblítö szelepe,

1 csapoló egység: minden eddig fel nem sorolt csapoló.

Amit még figyelembe kell venni a megfelelő keresztmetszet kiválasztásához(a teljesség igénye nélkül):

A hálózat nagysága.

A rendelkezésre álló víznyomás.

2022. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló!

A 20x2 PEX-cső idomainak a furata kb. 11 mm, ehhez jön az alaki ellenállás, ezek adnak egy kvs.-értéket.

1 fürdőkád kifolyó + 1 konyhai mosodató + 1 mosógép + 1 mosdó v. kézmosó + WC öblítőtartály esetén: 25 x 3.5 a hidegvíz és 20 x 2 a melegvíz vezeték kiindulási mérete.

2022. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bejövő kb. 20 méter 3/4-es az utcától az elosztóig. Toronyból jön a víz, elég vastag az utcán menő cső, így stabil 4 bar a nyomás, az alsó szinten, és 3,1 bar a legfelső vízvételi helyen, nem ingadozik. 3 szintű az épület, az elosztónál 3 felé osztva 3/4-es cső megy az egyes szintekre. Onnan az egyes vízvételi helyekre 1/2-es vascső, a később készült részekhez 5 rétegű 20-as cső.

Van 3 db bojler, 2 db kád és egy darab zuhanyozó, 3 WC, 3 kézmosó, 1 db bidé, 2 db mosógép, egy mosogatógép, egy mosogató tálca, 1 udvari csap, és a kazánházban egy 3/4-es csövön át egy 3/4-es csap biztonsági okokból. Minden jól működik, nem zavarják egymást a vízvételi helyek.

Egyetlen hibát követtem el a tervezésnél, az emeleti WC-re félfordítós csapot tettem. Egyrészt kevés a 3,1 bár a lehúzáshoz, néha elakadt a fekália, és lehúzáskor az emeleti fürdőkádnál nagyon melegre váltott a víz, ha valaki éppen zuhanyozott. De simán megoldotta ezt a problémát az, hogy a félfordítóst tartályos öblítésre módosítottam. Ezzel a módosítással most már minden OK.

2022. jún. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!