Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Földtetős ház vízszigetelésére...

Csicsikusz kérdése:

Földtetős ház vízszigetelésére a Sima UV és esőálló takaróponyva megfelelne?

Figyelt kérdés
20cm vastag gyepesített földréteg lenne raja, rétegelt falemez tetőre lenne fektetve. egy 10 méter területű ponyvára gondolok, 7° os lejtéssel. Befagyni nem nagyon fog és napsugár sem érne, csak néha kis esővíz. Vajon kibírna így 50 évet?
2022. márc. 5. 09:57
 1/5 A kérdező kommentje:
A gumi anygú tófóliákat nézegettem de az méregdrága
2022. márc. 5. 10:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Fa lemezre 20cm földréteg? Hát ez nem fog működni, olyan tömege van a földnek ha megázik, hogy bíztosan megnyomja a szerkezetet.

Vízszigetelni a fa szerkezet tetején szükséges, ez lehet műanyag alapú, nehéz lemez, fém lemez, esetleg kátrány vagy kaucsukpolimer is, de kell üvegszövet erősítés a teher miatt.

Ha föld van rajta akkor közvetlen UV sugárzásnak nincs kitéve, tovább fogja bírni, de 50 évet senki nem fog garantálni neked.

Én azt javasolom, Hogy bitumenes nehéz lemezt tegyél a tetejére és kellősítővel kenjél alá. A lapolásokat nagyon precízen kell kivitelezni, arra nagyon figyelj.

2022. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A földbe uv nincs, de vannak baktériumok, gombák, sokmindent megtámadnak, lebontanak.

Egy bonyolult, speciális dolgot, nem fogsz olcsón; hosszútávon pedig pláne nem megoldani.

2022. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is Bitumenes ragasztós megoldásra gondoltam.

Igaz megázik a föld és kb 4 tonna lesz arra a 10 négyzetméterre.

Akkor 2,5x10es fenyődeszkákkal fedem le a gerendák között. középen egy nagy fél méter vastag farönk lesz, aminek a tetejéből pókhálószerűen jön 8 darab főgerenda, és +8darab vékonyabb a deszkákat középen összefogja. A deszkák és a szélső gerendák felfogatási pontjait lapított élvédőlemezekkel csatolom majd össze h ne csússzanak szét.

2022. márc. 5. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom neked mondani, hogy zsaluzatból kiindulva 20cm nedves föld tömege 250-300kg lehet 20cm vastagságban, ez 15cm betonnak felel meg, ehhez nagyon erős szerkezet kell. A támaszközök max 50cm raszterrel számolva a colos deszka kibírja, vagyis egy 50*50 rácsos tartót kell készítened, és ha tudjuk a max áthidalandó távolságot akkor tudom megmondani milyen szerkezeti magasság kell. Ha mondjuk 2m a max távolság, akkor 10cm fa elég, de felette már indokolt 12 vagy 15cm.
2022. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!