Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mechanikus csőtermosztát...

Mechanikus csőtermosztát kezdettől fogva nem jól kapcsol. 30 fokra állitva akkor kapcsol 60 fokos viznél.Mi a megoldás,h jo legyen a bekapcs.-kikapcs. érték?

Figyelt kérdés
2022. jan. 16. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha mechanikus,akkor ezt ilyen módon kell beszabályozni is

Vagy cserélni automatára .

2022. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hogy nézed? Mert hiába van a kazánodon 60 fok, ha közben ott ahol a csőtermosztát van, oda még nem ért el a melegvíz. Nekem is kb ez van, hogy a hőmérő a kazán vízterébe lóg, de a csőtermosztát a kazántól kb 40 centire van a csövön, és amíg garvitációsan nem indul be a vízmozgás, addig nem fog kapcsolni a szivattyú.
2022. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szivattyús. És a cső megvan a kb 60 fok. Lehet rosszul irtam le. hagyományos tekerősszabályzós csőtermosztát
2022. jan. 16. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Most akkor ha a csővezetékben már 30 fok celsius van akkor bekapcsol a szivattyú de ha 30 fok celsius alá megy akkor kikapcsolna szivattyú?
2022. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy ez egy hőcserélővel leválasztott padlófűtési kör termosztatikus kapilláris csőérzékelővel ell. beszabályozó szelepe.
2022. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vegyestüzelésű kazán,szaki álltal beszerelve kb 10 éve. A csőben kb már 50-60 fok van de a termosztát még 30 nál sem kapcsol be. kérdést azért tettem fel,h esetleg van e valami utó beállitási lehetőség
2022. jan. 16. 12:56
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nincs. Egyszerűen sz@r lehet a csőtermosztát. Nekem is ilyen van . A kazántól távolabb a csövön. Szintén 30 fokra állítva és simán bekapcsol
2022. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zavaros mert a kérdésben nem ezt írtad.
2022. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3 Nekem is ilyen van. Tekerd oda ahol már bekapcsol. Lehet már odavan, mert ez is gáztöltésű, konkrétan ha szétszedem, akkor ugyanolyan hőfokszabályzó van benne mint a Hajdu bojleremben. Nálam az a lényeg, hogy ne nekem kelljen ki-be kapcsolgatni a szivattyút, vezérlési szerepe szinte egyáltalán nincs. Egyébként lehet nálam is csal, mert 30 fok alatt van a beállítás, és mikor a kazánban 50 fokos lesz a víz, akkor gravitációsan akkor ér oda a melegvíz a csőtermosztáthoz, hogy elindítsa a szivattyút. Onnatól meg már pörög a rendszer amíg el nem alszik a tűz.

Üdv:2-es

2022. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!